İhlas ani su ısıtıcı arıza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ne kadar uzatmışsınız konuyu eline ölçü aletini al kontrol et arkadaşım burdan oraya nerden bilelim nesi var şohbenin yok şu arızalı yok bu arızalı ihlastı termosifondu ölen varmı falan ne bunlar ya.Akıllanmak için birileri mi ölmeli Bunların hepsi potansiyel tehlikeli cihazlar. suyu ısıt şalterini kapat yap banyonu ani ısıtıcı ise kovayı doldur kapat öyle yap
çokmu ilkel yani. Alla alla ya

Arkadaşların dediği gibi ihlas ısıtıcı
1. Kademede 1. Rezistans
2. Kademede 2. Rezistans
3. Kademede 1+2. Rezistans devreye girer. Arkadaşın dediğine göre 1 ve 2. Kademede calışmıyor, 3. Kademede 1. Kademe gibi çalışıyor.
Sonuç: Anahtar arızalı. 1. Kademe ve 2. Kademede anahtar görev yapmıyor 3. Kademede yalnızca 1. Rezistansı çalıştırıyor

Değerli kardeşim tüp rezistanslar birdaha sarılmaz sadece yenisi yapılır. bunlar imalatta rezistans tüpün içine sokulduktan sonra yaş tip veya kuru tip çalışamaya göre izolasyon tozu doldurulur bu doldurma işi vibratorla yapılır.Son olarak amaca göre bükülerek şekle sokulur.Arızalandığında yenisi ile değiştirilir.soba teli değil yani.SAYGILAR

arkadasım sigortamı yoksa kacak akım mı atıyor
kacak akım yoksa eger sohben grişlerine bak resistansın patlasada
sigorta atmaz kacak akım atar
ac suyu bak konrol kalemi ile tabi top rağıda cıkart
dikkat et çarpılma eger faz gösteriyosa resistanta arıza var

Ani ısıtıcılı şofbenler yerine termosifon tavsiye eden arkadaşlar,termosifonlarda rezistans suyun içinde değilde başka bir yerdemi duruyor acaba?Lütfen biraz daha dikkat

1.ve 2. kademe ısıtmayıp 3. kademede sadece ılık su veriyorsa konum anahtarı arızalıdır.konum anahtarından sonra öncelikle rezistans sonrada basınç siviçleri kontrol edilmeli. ben şahsen 15 yıldır kullanıyorum hem köydeki evde hem kendi evimde sadece birinin ikinci kademe basınç sivici arızalandı baska bir problem olmadı.ben çok memnunum şahsen..

Arkadaşım ben ihlasın servisinde 4seneden fazla çalışmışlığım var.Tercübeme dayanarak torenega73 arkadaşında yazdığı gibi 1.kademe 2800 2.kademe 4200 toplam 7000wattır.Senin yapman gereken ölçü aleti bulup rezistansı ölçmen. Anlatığına göre 2.kademe rezistansın patlamış (kopmuş).O rezistanın tamiri olmaz.Yenisini alıp takman gerekiyor. O şekilde kullanman sağlıklı değil.Ek bilgi olarak:Çoğunlukla şohbenin ençok arza yaptığı yer 2. kademe sivicidir.

Ya yazmaya bile gerek duymadım ne kadar uzamış bu konu alt tarafı bi ısıtıcı ya.

arkadaşlar konu açılalı 3 aydan olmuş konuyu açan arkadaş sorunu halletmiştir heralde ;)

Asıl kabahatlı olan bu ürünlere TSE verip piyasaya sürenlerde. Çoğu evin sayaç sigortası 25A ürünün 3.kademede çektiği akım 32A. Yanlışın içinde doğru aranmaz evinize sokmayın böyle ürünleri.Hiç bir avantajı olmayan her açıdan sorunlu cihazlar. Performans - , Enerji tüketimi - , Can emniyeti(risk) - ,Tesisata uyumluluk -, montaj kolaylığı - her tarafı negatif bir ürün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri