özel enkoder sayıcı

elektrik

Üye
Bir ebatlama işlemi için ayarlanan değere yaklaşınca motoru yavaşlatacak (inverter yardımı ile),eğer değer geçilmişse ters çıkış verip motoru geri çevirecek bir sayıcı ya ihtiyacım var önerilerinizi bekliyorum selamlar

Merhabalar

istediğiniz şeyi tam olarak yapacak bir sayıcı bilmiyorum. Fakat set edilen değere yaklaşınca çıkış veren set ettiğin değere gelince ikinci çıkışı veren bir sayıcı var. ENDA EC762F bu şekilde işinizi görür. Diğer dediğiniz set değerini geçince geri dönme vs. bunu tek bir sayıcının yapması zor gibi.

iyi çalışmalar

Hazırı vardır mutlaka ayrıca programlanan bir şeyle (plc ve ya basitce bir pic atmel arm mcu ...) ile kolayca yapılabilir.
Encoder okuyucuların , set değeri < = > için ayrı çıkışları olanları var , marka hatırlamıyorum ama var...
Çok hassas bir ölçüm ise step ve ya " servo motorlu " bir sistem olması daha uygundur.

Teşekkürler,net bir marka model verebilirmisiniz

ENDA EC762F bu sizin işinizi görmez sayıcı yerine sensör yada siviç koyma şansınız yokmu eyer varsa sürücü geri kalanını ayarlar.

rotary encoder ve PIC bu işi çözer ...

Aşağıdaki adrese derdinizi anlatın.
Hazır çözüm sunacaklardır.
Derdinizi iyi ve tam anlatın.
Ne kadar hassasiyet ne kadar hızlı çalışılıyor malzeme ne ağırmı sistem ne kadar sürede durabiliyor motorunuz sürücünüz nasıl bir şey ....gibi...

.:: Lika Electronic Encoder / Trkiye - Sense Elektronik ::..

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri