Önlisans Mekatronikçiden Plc Uzmanı Olur mu?

pheq

Üye
Plc, Robotic, Pano gibi kısımlarda kendimi geliştirip uzman olmak istiyorum ancak sektörde mühendis değilde önlisans mezunu olduğum için sıkıntı yaşar mıyım? illede müh mü olmak lazim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba, bu bahsettiğiniz dallar, bilgisayar ve yazılım mühendisliği gibidir. Diploma geçmez. İcraat önemlidir. Sen gereken şekilde öğrenirsen elini sallasan ellisi aslında. Ama ülkemiz şartları malum.

kardeş ben kimyagerim otomasyon firmam var öyle diyim yazılıma liseden beri kafam basıyordu ama meslek olarak yapmak istemiyordum üniversite bitince istediğim paraları kazanamayınca kimyada tekrardan yazılıma döndüm

Plc, Robotic, Pano gibi kısımlarda kendimi geliştirip uzman olmak istiyorum ancak sektörde mühendis değilde önlisans mezunu olduğum için sıkıntı yaşar mıyım? illede müh mü olmak lazim?
güzel insan, sen "geçer akçe ol" önünde engel filan kalmaz. bir de güzel ülkemde her şey kitabına uydurulur.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri