Çizgi izleyen araba

yosunlua

Üye
arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim yıl içi projesi aldım ve projem çizgi izleyen kumanda ile hareket edebilen araba yapmak. fakat bu konulara biraz uzağım hiç bir bilgim yok beni bilgilendirebilirmisiniz??neler gereklidir?neler yapmalıyım?malzemeleri nasıl temin edebilirim?biraz da olsa bilgi verebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
"çizgi izleyen kumanda ile hareket edebilen araba yapmak"

Bunu biraz açarsan yardımcı olalım. kumanda mı çizgi izleyecek?(biraz saçma ama cümleden bu anlamda çıkıyor) yoksa aracın kontrol mekanizmasımı çizgi izleyen olacak?

evet biraz saçma olmuş:Dşimdi şöyle olacak araba çizgi izleyen olacak ayrıca çizgi dışında kumanda ile kontrol edilebilir olacak hoca dediki bir switch yap dedi bir tarafa geçirince sensörler açılsın araba belirli bir çizgi üzerinde gitsin dedi bir tarafa çekince sensörler kapansın kumanda devreye girsin kumanda ile arabayı serbest hareket ettirebilelim dedi umarım anlatabildim:D

tamamdır şimdi oldu. kumanda kablolu mu kablosuz mu olacak? birde sorunun cevabını alırsak tam olacak.

kablosuz olacak hocam hazır bi kumanda alırsın frekanslarını tutturursun olur dedi ama olur mu bilmiyorum yani hiç bir bilgim yok umarım yapabilirim bu projeyi herkes yapamam gözüyle bakıyor umarım burda bilgilenir ve yaparım:)

yapılır kolay olmaz ama yinede yapılır merak etme.. nette çizgi izleyen devreler var önce onlara bak istersenn.. sonra RF kısmını hallederiz.. bu arada hangi okulda okuyorsun? bulunduğun şehirde malzemleri temin edebilecek misin?

Son düzenleme:
balıkesir üniversitesinde okuyorum vardır heralde burda alabilrim bi yerlerden o konuda hocadan yardım alabilirim malzemeleri belirledikten sonra...ayrıca robot topluluğu varmış okulun onlar da yardım eder heralde...ozmn ilk işim çizgi izleyen devrelere bakmak;)sağ ol dostum...

cizgi izleme konusunu alan bir çok arkadaş var nasiplisin :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri