Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

okan bey LT102 ile ilgili sorunuma sizden cevap bekliyorum...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
okan bey merhaba
ben firmanızdan dijital termostat LT102 modelini aldım kuluçka makinası için ve malum 1 derecenin bile faydası veya zararı var, simdi ben bütün düzeneğimi kurdum evde, ve calıstırdım ama cıhaz 3 derece herzaman fark koyuyor yani 37 de calısıyorsa 40 derecede kapatıyor ben bunu ayarlıyamıyorum 37de devrede iken 38 de kapansın ışıklar ama olmuyor ve pt100 sensor baglı cıhazda, cıvalı termometre ile LT102 arasında derece farkıda oluyor LT102 hemen düşmüyor 2 derece oynama war ben hangisine güveneyim sizce. Bu sorunum ortadan kalkarsa hemen yumurtalarımı koyacagım ve merakla bekleyeceğim... ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim
saygılar...

Merhaba,

Öncelikle Akıllı Röle / PLC serisi haricindeki ürünlerle ilgili teknik destek için [email protected] adresine mesaj gönderebilirseniz menmum olurum.

Sıcaklık kontrol cihazları, sayıcılar, zaman röleleri v.b. panel tipi cihazlarla ilgili konular forumun bu bölümünün ilgi alanı dışında kalabilir.

Sorularınıza gelince;

1 derece bant içinde on-off kontrol yapmanız için cihazın menüsünden Hhs ayarını 3'ten 1'e almanız gerekiyor. Fabrikasyon çıkışı 3 olarak ayarlı. Menülerde parametre değişimi yapabilmek için cihazın kullanıcı kılavuzunu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz;

http://www.gemo.com.tr/pdf/manuals_tr/LT.pdf

Cihazın okuduğu sıcaklık ile civalı termometre arasındaki farkı oFS menüsünden (+) veya (-) değer girerek değiştirebilirsiniz.

Cihaz PTC sensör ile çalışıyor. Firmamızın üretimi olan PTC-6H-SLK ya da PTC-6S-SLK sensörleri dışında bir sensör kullandıysanız hatalı okuma olabilir.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

okan bey cok teşekkür ederim yardımınz için simdi yapıcam ayarını sabırsızlandıgım için baska bi yerede konu acmıstım kusuruma bakmayın:D ama sensör sizin dediğinizden vermedi satıcı bu cihazın sensörü pt100 dedi bana ama degiştircez artık pt 100 gec soguyor dışı demir o yüzden sanırım bide bu cihaza gazlı tip herhangi bir sensör bağlayabilirmiyim.
ilginize teşekkürler

okan bey cok teşekkür ederim yardımınz için simdi yapıcam ayarını sabırsızlandıgım için baska bi yerede konu acmıstım kusuruma bakmayın:D ama sensör sizin dediğinizden vermedi satıcı bu cihazın sensörü pt100 dedi bana ama degiştircez artık pt 100 gec soguyor dışı demir o yüzden sanırım bide bu cihaza gazlı tip herhangi bir sensör bağlayabilirmiyim.
ilginize teşekkürler

Merhaba,

PTC sensörde aynı formda ve demir uçlu. Dilerseniz size uygun olacak şekilde açık uçlu sensör verebiliriz.

Haftaiçi firmayı arayıp benimle temasa geçebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

okan bey benim sensörüm PTC-6S-SLK bunu yeni fark ettim, fakat sizin internet sitenizdeki katalogta sıvı sensörü diyor, kulucka makınası için benim sensörüm PTC-6H-SLK hava sensörü olması gerekmezmi???

okan bey benim sensörüm PTC-6S-SLK bunu yeni fark ettim, fakat sizin internet sitenizdeki katalogta sıvı sensörü diyor, kulucka makınası için benim sensörüm PTC-6H-SLK hava sensörü olması gerekmezmi???

Merhaba,

İki sensörün sadece fiziksel şekilleri farklı.
PTC-6H-SLK'da PTC-6S-SLK'da bulunan dişli ve somun bulunmuyor.
Bunun dışında sensörler aynı. Kuluçka makinanızda sensörü monte ettiğiniz yer uygunsa iki sensörü de kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

slm

gemo ile pot okutulur mu. dijital veya anolog pot olabilir.

gemo ar2 ikiden örnek program lazım ısı bölümün nası kullanıldıgı ile ilgili
teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,276
Kullanıcılar
450,099
Son üye
OMER_FARUK_ILHAN

Yeni konular

Geri