Sonunda benim CNC de bitti

ankis

Katılımcı Üye
Merhaba ,

Sonunda bende cnc router'ımı bitirdim,şükürler olsun bugünleri gösteren Allah'a.

videoda 15 mm alüminyum lamayı malzeme sabitleme aparatı olması için işliyorum. kesici uç 3,175 mm 4 flute 25 mm kesici boyu olan 40 mm lik çin malı bir bıçaktır. daldırma 0,3 mm ilerleme 700 feed dir. ilk kesim denemelerinde 1 flute 25mm kesici uçlu bıçaklardan 0,5 mm daldırma 900 feed de 8 adet bıçak kırdım.sonra daldırmayı 0,3 mm yapmak zorunda kaldım.bu haliyle bir kaç işleme yapıp ufak tefek bir kaç eksiği var onları tamamlayacağım.bahsettiğim bu ufak tefek eksikliklerden dolayı uçları kırdım sanırım bu makinanın 1 mm daldırma ve 1000 feed ile işlem yapabilmesi lazım eksiklerini tamamladığımda

Spındle 2,2 kw hertz motordur.yerli malı yurdun malı en güzeli aklınızda bulunsun.Spindle ın kafası çelikdir.özel üretim yaptırdım arkadaslara. vfd yaskawadır. videoda 200 hertzde yaklaşık 12000 devirde işleme yapıyorum. bu frekans değerinde çokda ses çıkmıyor.. gecenin 03:00 da bile işleme yaptım :)
bu arada spindle kontrol kartlarınıda cnc ye ekleyeceğim ve deliklere klavız açma işinide yapabilecek hale getireceğim makinayı.
Bu makinayı arge sini yaptığım rüzgar türbünü'nü bitirebilmek için yapmak zorunda kaldım.videodaki küçük cnc yi ebaydan almıştım hakkın rahmetine kavuştu o da ama toparlayacağım onuda :)
Rüzgar türbününü yaptıkdan sonrada spindle motor yapım olayına gireceğim.yani gerçek manada bir motor,tüm aksamları ile kendi elimden çıkacak.tüm hesapları hazır durumda sadece projelendirme yapacağım.

yakında hertz ve arelden sonra yeni ve yerli bir markanında adını duymanızı diliyorum :)

Son düzenleme:
elinize sağlık keşke bi kaç fotograf ekleseydiniz.

ikinci videoyu upload ediyorum baya uzun zaman alıyor.

20150815_221908.jpg
[/ATTACH]
20150815_221940.jpg
20150815_222002.jpg
20150815_222109.jpg
20150815_222040.jpg

Son düzenleme:
Alu işlerken 6mm 2 veya tek ağızlı Bıçak Kullanın Feed düzgün ayarlanırsa 2mm bıle dalabılırsınız

Alu işlerken 6mm 2 veya tek ağızlı Bıçak Kullanın Feed düzgün ayarlanırsa 2mm bıle dalabılırsınız

Bu soylediginizi uygulayacagim.dun aliexpresden 10 tane karbur 10 tanede titanyum karbur 3mm uc siparis vermistim.elimde fazla uc kalmamisti. 6 mm ucla mutlaka deneyecegim, oneri icin tesekkur ederim. Bu arada spindle kontrol olayinin arkasi yarin kisminida sabirsizlikla bekliyorum :)

İlla 3mm uc kullanılması gerekiyorsa hss kullan karbur çabuk kırılır 3mm carbur uc alu de affetmiyor

İlla 3mm uc kullanılması gerekiyorsa hss kullan karbur çabuk kırılır 3mm carbur uc alu de affetmiyor
makineniz sağlamsa (esneme falan yapmıyorsa)
spindle salınımsızsa
düzgün feed rate var spindle devri veriyorsanız niye karbür kırılsın ki ??

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri