3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

Son düzenleme:
çok ilginç bir trick yakaladım.

ben ethernetten internete bağladım sırf ekstra monitör takmıyımda windowsun kendi uzak masaüstü ile bağlanıyım diye.
uzak masaüstünden bağlanınca arasıra böyle bir hata veriyor alet.

teamviewer ile hiç bir sıkıntı yok. çok çok ilginç. demekki windowsun programı pc nin bi yerlerini kurcalıyor.

ilk önce vfd den dolayı sanki oluşuyo bu sıkıntı zannediyodum. açınca parazit falan yapıyo sandım. ama şuan hiç sıkıntısız deva ediyor işlem.

uzak masaüstü güzel fikirmiş hiç aklıma gelmemişti :D

evet ama windowsun uzak masaüstü ile sıkıntı çıkıyor. teamviewer de sıkıntı yok bilginiz olsun..

evet ama windowsun uzak masaüstü ile sıkıntı çıkıyor. teamviewer de sıkıntı yok bilginiz olsun..

Uzak masaüstü, client bilgisayardan gönderilen çıktıları servera iletmek için, client bilgisayardaki barkod okuyucu, kapı rölesi gibi aletlerden gelen bilgileri servera iletmek için paralel port ve seri portu de yönlendirebilir.

Teamviewer sadece klavye+mouse+ekran taşıdığı için sorun çıkmaması daha mantıklı.

Selamlar saygılar arkadaşlar
Bu yaptığınız cnc ler ile 3 yada 5 mm prinç veya çelik levhalar işlenip kesilebilir mi ?
Yada kesebilmek için ne yapmak lazım ufak modifiyelerle bu yaptığınız cncler keser hale gelir mi?

ne kadar sağlam olduğuna bağlı.

epeydir kullanıyorum teamviewer ile hiç bir sorun yok. windowsun kendi uzak masaüstü bağlantısı kesinlikle LPT Portu kullanıyo sapıttırıyo

asenyurt hocam cam olarak solidcammi kullanıyorsunuz. tezgah modelini ne seçiyoruz?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri