sürücü de düşük voltaj sorunu

bu arada; neden girişteki voltajı yksettiğimizde sürücü etkilenmez ? sonuç olarak şebek voltajından dolayı hataya geçiyor ve bende Şebeke geriliminin değerini bir miktar yükseltirsem kondansatörle, sürücü normal çalışmazmı ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yazdığım Parametrelere Bak. Giriş Voltajını Değiştirme Diye Birşey Yok Zaten Sürücülerde. DC Bara Voltajını Düşürecekksin Yada Düşük Voltajdan Kaynaklı Alarma Geçme Süresini Uzatacaksın.
P2172 ( Volt Cinsinden DC Bara Gerilimi örnek: 600 ise 550 500 gibi Ayarla)
P2173 (milisaniye Cinsinden Gecikme süresi örnek: 100 ise 200 gibi ayarla)
Bahsettiğin marka ve model hakkında bilgim yaok ancak bütün sürücülerde @3e-elektronik in bahsettiği ayarlar mevcuttur.

bu arada; neden girişteki voltajı yksettiğimizde sürücü etkilenmez ? sonuç olarak şebek voltajından dolayı hataya geçiyor ve bende şebeke geriliminin değerini bir miktar yükseltirsem kondansatörle, sürücü normal çalışmazmı ?
Giriş Voltajı Sürücüyü Etkiler. Senin Sürücün Tüm Şebekeye Bağlı Dolaysıyla Tüm Şebekeyi Yükseltecek Bir Kondansatöre İhtiyacın Olur :)

Son düzenleme:
Bu sefer sürücüye gelen voltaj yüksek geldiği için arıza verebilir!Ayrıca kondansatör voltaj yükseltmek için ne kadar uygun bir seçenek bunu da tartışmak lazım.Ben sağlıklı bir yol olduğunu düşünmüyorum.Ben kullanmadım ama bir fabrikada kullanıldığını gördüm!

Bu sefer sürücüye gelen voltaj yüksek geldiği için arıza verebilir!Ayrıca kondansatör voltaj yükseltmek için ne kadar uygun bir seçenek bunu da tartışmak lazım.Ben sağlıklı bir yol olduğunu düşünmüyorum.Ben kullanmadım ama bir fabrikada kullanıldığını gördüm!
Sayın C.Berkan Gördüğünüz Lokal Kompanzsayon İçindir Büyük İhtimalle. Kondansatörle Voltaj Yükseltemeyiz Ben Hiç Uygulama Görmedim. Alternatif Olarak Trafolu Abone İse Kademe Ayarı İle Yükseltilebilir

Sayın C.Berkan Gördüğünüz Lokal Kompanzsayon İçindir Büyük İhtimalle. Kondansatörle Voltaj Yükseltemeyiz Ben Hiç Uygulama Görmedim. Alternatif Olarak Trafolu Abone İse Kademe Ayarı İle Yükseltilebilir
amcamın oğlunun tekstil fabrikasında yapmış bir elektrikçi yapmış.Bende şaşırmıştım.Ama kondansatörleri sökünce lambaların yanması değişti sönük yanmaya başladı ve voltajda düştü!Ne kadar doğru ve sağlıklı bilemem!Zaten daha sonra o firmada trafo taktırdılar voltaj düşük geliyor diye!

bu daha önce denenmiş bir durum ve münferit kompanzasyon da değil, ayrıca tüm şebekeyi yükseltmeme gerek yok sadece sürücünün beslme şalter grişini yada çıkışını yükseltmem yeterli, aslında kondansatör gerilimi yükseltmiyor sadece çalışma geriliminde voltajı sabit tutmaya yarıyor yani, 400 v luk bişr 3 faz kondansatör 400 v sabit çıkış sağlamış oluyor, merkezi kompanzasyona tabiki bir miktar etkisi olacaktır. bunun için de seçilen kondansatörün gücü önem teşkil etmektedir.

Şebekeden Kastım Sizin Sayacınızdan Sonraki Elektrik Şebekenizdir. Tüm Hatlar Birbirine Bağlı İse Kablolardaki Gerilim Düşümünü Hesaba Katmaz İsek Tüm Şebekedeki Gerilim Aynıdır. Ve Şebekenin Herhangi bir Yerinden Gerilimin Yükselmesi Demek Tüm Şebekenin Geriliminin Yükselmesi Demektir.

bir alıcının girişine bağlanan kondansatör kendinden sonraki kısmın voltajını etkiler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri