sürücü de düşük voltaj sorunu

kaskat yaparsan voltaj yukselır

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hayır gormedım de benımkı bir fıkır aslında yapılsa olabılırde
aslında butun marka ve modellerde gecerlimidir bilmiyorum ama işletmemizdeki iki adet şardona revizyon için yurt dışından montör gelmişti invertörleri yaskawa varispeed 616 g3 modeli merkezi bir dc besleme kartı taktı ac girişleri iptal etti invertörleri klemensler ustundeki artı ve eksi uclarında dc 550 volt vererek besledi ve halen o şekilde çalısıyorlar merak edene ...

aslında butun marka ve modellerde gecerlimidir bilmiyorum ama işletmemizdeki iki adet şardona revizyon için yurt dışından montör gelmişti invertörleri yaskawa varispeed 616 g3 modeli merkezi bir dc besleme kartı taktı ac girişleri iptal etti invertörleri klemensler ustundeki artı ve eksi uclarında dc 550 volt vererek besledi ve halen o şekilde çalısıyorlar merak edene ...
Bahsettiğiniz Sistem DC Ortak Bara Sistemidir.
Her Sürücü Bu Şekilde Bağlanamaz.
Tek Sürücüde Yapılmasının Hiç Bir Anlamı Yoktur.
Buradaki Sorunlu Mevzu Sürücünün AC Giriş Geriliminin Kondansatör Vasıtası İle Yükseltilebileceği İddaasıdır.

Not: Bu Forumda Anlamadığım Birşey Konu Açılıp Problemi İle İlgili Soru Soruluyor. Konuyu Bilenler Cevap Yazıyor.
Ve Bazı Üyeler Enteresan Bir Şekilde Konuya Konuyla Alakasız Çözümler Üretiyor.
Şimdi Konuya Bakın Birde Verdiğiniz Cevaba Bakın

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz Sistem DC Ortak Bara Sistemidir.
Her Sürücü Bu Şekilde Bağlanamaz.
Tek Sürücüde Yapılmasının Hiç Bir Anlamı Yoktur.
Buradaki Sorunlu Mevzu Sürücünün AC Giriş Geriliminin Kondansatör Vasıtası İle Yükseltilebileceği İddaasıdır.

Not: Bu Forumda Anlamadığım Birşey Konu Açılıp Problemi İle İlgili Soru Soruluyor. Konuyu Bilenler Cevap Yazıyor.
Ve Bazı Üyeler Enteresan Bir Şekilde Konuya Konuyla Alakasız Çözümler Üretiyor.
Şimdi Konuya Bakın Birde Verdiğiniz Cevaba Bakın
yanlış anlamassan senin suan yazdıkların o zaman benimkilerden daha anlamsız oluyor dikkat ettiysen ben alıntı yaparak ustte yazan iki arkadasın sorusuna cevap olarak yazdım zaten cevabımı hem sistemin tek invertörü beslediğinide belirtmedim 15 adet var adam orada sormuş dikkat ettiysen suruculer dc voltajla çalışırmı diye cevaplamayalımmı yoksa millet gidip her soru için bir konumu açsın istiyorsunuz hem bu forumda yazan her seyin yuzde 100 doğru olduğuna kim garanti verebilirki ondan sonra gidip alakasız cevap diyorsunuz kendi yazdıklarınıza bakmanızı tavsiye ederim önce kolay gele...

Konu Budur;
merhaba;
90 kw lık bir MM440 sürücüm var ve şebekeden kaynaklı anlık gerilim düşümü sebebiyle f003 düşük voltaj hatası veriyor.
bunu düzeltmek için; sürünün besleme girişine kondansatör bağlasam sorun olur mu ?

Cevabım Da Budur;
Yazdığım Parametrelere Bak. Giriş Voltajını Değiştirme Diye Birşey Yok Zaten Sürücülerde. DC Bara Voltajını Düşürecekksin Yada Düşük Voltajdan Kaynaklı Alarma Geçme Süresini Uzatacaksın.
P2172 ( Volt Cinsinden DC Bara Gerilimi örnek: 600 ise 550 500 gibi Ayarla)
P2173 (milisaniye Cinsinden Gecikme süresi örnek: 100 ise 200 gibi ayarla)

Not : Elbette Her Farklı Soruya Ait Konu Açılmalı .Başka Türlü Nasıl Olur ki.
Konu Açan Arkadaşın Problem Belli.Ben Şimdi Buraya Zil Tesisatına Butonmu Bağlamalıyım Yazsam Doğru Olur mu.

Son düzenleme:
Konu Budur;

Cevabım Da Budur;
Yazdığım Parametrelere Bak. Giriş Voltajını Değiştirme Diye Birşey Yok Zaten Sürücülerde. DC Bara Voltajını Düşürecekksin Yada Düşük Voltajdan Kaynaklı Alarma Geçme Süresini Uzatacaksın.
P2172 ( Volt Cinsinden DC Bara Gerilimi örnek: 600 ise 550 500 gibi Ayarla)
P2173 (milisaniye Cinsinden Gecikme süresi örnek: 100 ise 200 gibi ayarla)

Not : Elbette Her Farklı Soruya Ait Konu Açılmalı .Başka Türlü Nasıl Olur ki.
Konu Açan Arkadaşın Problem Belli.Ben Şimdi Buraya Zil Tesisatına Butonmu Bağlamalıyım Yazsam Doğru Olur mu.
son yazdığınız cevaba herhalde bir eleştiri yapılamaz siemens invertörler hakkındaki bilginiz ileri derecede olduğunu farkediyorum bir konuda banada yardımcı olmuştunuz lakin olcak olmayacak her soru içinde konu açılırsa bu seferde herkesin konu kirliliğinden şikayet edeceği bir gerçektir burda önemli olan insanların kırıcı olmadan sorunlara çözüm bulmasıdır.kolay gele ....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri