Encoder arızaları hk.

Bursa nickli üye bana özelden mesaj yazmışsın 20 mesajım olması gerekiyormuş özelden mesaj atmam için.Mesajına cevabım sorun aynı devam ediyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bursa nickli üye bana özelden mesaj yazmışsın 20 mesajım olması gerekiyormuş özelden mesaj atmam için.Mesajına cevabım sorun aynı devam ediyor.

bu iki motor aynı özelliktemi?
y ekseni motorunu x eksenine taktın. x motorunu y ye taktın. hala x ekseninden ses geliyorsa. x sürücünde problem var demektir. aynı hatayı başlangıçta verip sonra tekrarlamıyorsa ısındıktan sonra düzelen birşeyler var demektir.

istersenız arızalan enkoderlerden bir tanesini açıp kontrol edin cam disk zarar görmüşmü birde kirlenmişmi eger cam disk yada elektronik kartı zarar görmüşsse yapacak bişey eger kirlenmiş ise alkolle cam diski temizleyin

bu iki motor aynı özelliktemi?
y ekseni motorunu x eksenine taktın. x motorunu y ye taktın. hala x ekseninden ses geliyorsa. x sürücünde problem var demektir. aynı hatayı başlangıçta verip sonra tekrarlamıyorsa ısındıktan sonra düzelen birşeyler var demektir.

Evet motor özellikleri aynı.Enkoderde arıza olmadığına göre sürücüsündeki kartla veya eğer varsa termostatla alakalı bir şeyler zarar görmüş olabilirmi?.Çünkü soğuk havalarda daha geç çalışıyor.Makinayı ilk çalıştırdığımda x eksenine hareket verdiğimde ünitenin içinden takılmış bir role sesi geliyor.Sanki röle vazifeyi tam yapmıyor.Ama sorunun zaman ve ısı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Evet motor özellikleri aynı.Enkoderde arıza olmadığına göre sürücüsündeki kartla veya eğer varsa termostatla alakalı bir şeyler zarar görmüş olabilirmi?.Çünkü soğuk havalarda daha geç çalışıyor.Makinayı ilk çalıştırdığımda x eksenine hareket verdiğimde ünitenin içinden takılmış bir role sesi geliyor.Sanki röle vazifeyi tam yapmıyor.Ama sorunun zaman ve ısı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

dikkatli bir şekilde açıp incelemek gerekli. sürücü üzerinde parametre olup olmadığına da dikkat et. içini açıp bilen biri tarafından kontrolü yapılması gerekiyor. ha bu arada mekanik olarak bir problem olmadığına eminsiniz değil mi? bir de dolap içindeki iki sürücüyü yer değiştirmeyi denediniz mi?. eğer parametresiz sürücüler ise yada parametreleri aynı olan sürücüler ise dolap içinde sürücüleri deneyebilir. sürücüden olup olmadığına kesin olarak emin olabilirsiniz.

Son düzenleme:
profibus baglantılı encoder kullanılması her bakımdan avantajlıdır. dıs etkılerden etkılenme ihtimalı cok az hatta yok bıle

dikkatli bir şekilde açıp incelemek gerekli. sürücü üzerinde parametre olup olmadığına da dikkat et. içini açıp bilen biri tarafından kontrolü yapılması gerekiyor. ha bu arada mekanik olarak bir problem olmadığına eminsiniz değil mi? bir de dolap içindeki iki sürücüyü yer değiştirmeyi denediniz mi?. eğer parametresiz sürücüler ise yada parametreleri aynı olan sürücüler ise dolap içinde sürücüleri deneyebilir. sürücüden olup olmadığına kesin olarak emin olabilirsiniz.

Neyse şimdilik makina geçde olsa çalışıyor.Büyük bir arıza değil ama ilerde ne olur bilemem.Yardımlarınız için teşekkürederim.

belki çok geç kaldım ama arıza devam ediyor mu?
hallettiyseniz de nasıl hallettiniz. Teşekkürler...

merak ettim kusura bakmayın ...

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri