binamızdaki nötr hattı kopmuş herşey yandı

Genius sen nedrdin binbasininkine benim dedigim gibi diyosun binbasi faz notr birbirine degmis diye birsey solemedi danirim...

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Faz koruma rolesi notr kopunca nasil

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

şimdi sorunu ben mi tam anlayamadım özetleyeyim kısaca

benim dairemin girişinde 30ma. kar var şimdi bu hattan once yada sonra nört koparsa kar açmazmı

nört yerine faz gelirse kar açmazmı

yani benim dairemde 1X32 amp. 30 ma. kar benim sistemimi korumazmı

eğer korumaz derseniz üşenmeyecem deneyeceğim çünkü bana koruması gerekir gibi geliyor sebebi uzun bir hikayeden geliyor

cevaplarınızı bekliyorum cevaplara göre videolu bir deneme yapacam

buradaki asıl amaç doğruyu bulmak
kaçak akım koruma röleleri nötr koptuğunda, yada nötre faz karıştığında açmaz. Bu anlamda birçok mühendis ve hatta prof. ünvanında hoca bile yanlışa düşebilmektedir. Kaçak akım rölesi döngüde kaçak olup olmadığına bakar, yani nötr kopmasında yada nötr yerine faz takıldığında kaçak neden oluşsun, aynı akım döngüde devam eder. Bu söylediklerinizi kaçak akım rölesi ile birlikte kullanıldığında trimbox yapıyor. youtube da trimbox varken ve yokken diye zaten görüntülü deneyler var.

Herkese merhaba.Sayın üstatlar binamızda topraklama bulunmuyor bende can güvenliği açısından kar kullanmak istiyorum.Ayrıca cihazları korumak içinde yüksek gerilim koruma rölesi ve çalışması için kontaktör kullanmayı düşünüyorum hepsini aynı anda kullansam bir sorun olurumu.Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Bendeki röleler, kar 40 amp 30 ma ,yüksek gerilim koruma rölesi Entes grkc -m2 ,kontaktör Schneider 25 amp

Koruma rölen tek faz koruma rölesi demek ki daire beslemen tek fazlı. Aşırı-düşük gerilim koruma Rölesi kontak akımı yetersiz olduğu için 220v bobin 25A kontaklı bir röle kullanabilirsin. Kaçak akım koruma zaten olmazsa olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri