nötr hattı kopmuş acil yardım ?

Uyduruk işlerle uğraşmayın!.. Mikroişlemcili bu rölelerin bırakma gecikmesi 100ms'nin üzerindedir. Rölenin kontak bırakma süresi ile kontaktörün kontak bırakma süresini buna ilave edersek 150-200ms arası bir süreye ulaşırız ki, nötr koptuğunda çoktan iş işten geçmiş olur. Hem röle yanar, hem de içerideki cihazlar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Uyduruk işlerle uğraşmayın!.. Mikroişlemcili bu rölelerin bırakma gecikmesi 100ms'nin üzerindedir. Rölenin kontak bırakma süresi ile kontaktörün kontak bırakma süresini buna ilave edersek 150-200ms arası bir süreye ulaşırız ki, nötr koptuğunda çoktan iş işten geçmiş olur. Hem röle yanar, hem de içerideki cihazlar...
senin uyduruk dediğin rolelerden sayısız taktım. hiçbirindende bi şijayet almadım. işe yaramaz diye takmayalım voltaj yükselmesin diye duamı edelim yani slm

Ben röleye uyduruk demiyorum dikkat et! Yapılan iş uyduruk bir iş diyorum... Voltaj aniden yükseldiğinde nasıl koruma sağlayacak? 150- 200ms'den bahsediyorum... En azından bulunsun, belki küçük de olsa bir faydası olur dersen o başka.

o zaman bi çözüm önerde bizde bilelim slm

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri