450 kw motor sürücüsü

Merhabalar, arkadaşım ben sana vacon kullanmanı öneririm, çünkü pompa fan; kompresör uygulamarı için konsis otomasyonla çalışıyorum gerçekten sağolsunlar çok yardımcı oldular.Konsis otomasyondaki devreye alan arkadaşalar vacon konusunda bana çok ayrıntılı bilgi verdiler. Anlaşılıyor ki arkaaşlar bu konuda çok uzmanlar. Hatta içlerinden bir tanesi finlandiyada özel eğitim almış. Vacon konusunda gerçekten uzman özellikle ücretsiz uygulama makroları ve ücretsiz bilgisayar programı sayesinde çok ayrıntılı analiz sonuçlarını anında görebiliyoruz. ayrıca türkçe menü ve manueller artıları arasında ayrıca 2 yıl ücretsiz servis desteği ve çok yaygın servis ağı 7/24 destek vermekte. Özellikle izmir bölgesindeki Konsis otomasyon bayisi servise müthiş önem veriyor. İlk devreye almalarında özel kullanım eğitimi veriyorlar özellikle ücretsiz olması çok ayrıcalıklı bir özellik. EMC VE RFI filtresi çok gelişmiş. Özellikle harmonik problemleri 5. harmoniğe kadar indirgenmiştir. 15 yıldır sürücü konusunda çalışmlarım oldu ama bu zamana kadar aldığım en iyi sürücü VACON dur hatta ABB den bile daha iyidir. Vacon firmasının geçmişine baktığımız zaman ABB ve NOKIA kökenli olduğunu görebiliriz. İYİ ÇALIŞMALAR.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
young_engineer ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,

arkadaşlar bazı markalar önermişler ama ben şunu sormak istiyorum, şuan herhangi bir yerde çalışan 450 kw lenze - atv 71 gibi sürücülerden birisi ile ilgili referans verebilirler mi ?
cevabınıda ben vereyim, hayir. bu güç aralıgına çıktıgında karşında 2 marka kalır.
bu markalar abb ve siemens tir, sadece türkiye için degil, dünya içinde bu geçerlidir. her iki marka da büyük güçlerde çok iyi sonuçlar veriyor, istersen demir-çelik, kagıt, maden ocakları gibi agır sanayi sektörlerine bakın bu güçlerde bu 2 marka haricinde ürün bulmakta zorlanırsınız.

bu 2 marka arasından ise, abb nin acs 800 modelini tavsiye ederim, çunku bu model de dtc ( direk trok kontrol ) modu var, ve filtere ve şok bobini gibi unsurları standart oldugu için, artılarını sayabilirim

450 kw vs..... bÜyÜk gÜÇler abb de fİyat olarak ve harmonİk İndİrgeme olarak ayrica teknİk servİs desteĞİ olarak Çok hizli olduĞu sÖylenemez kisaca 6-8 hafta yanİ fabrİka 4 ay yatsin sonra abb dekİ servİscİ arkadaŞ ( lar ÇoĞulu kullanmiyorum ÇÜnkÜ 1 kİŞİ tÜrkİyede) gelecekte sÜrÜcÜye bakacak yerİnde devreye alacak nereden bakarsaniz bakin 5 ay buda yarim sezon .... Üstelİk parÇalari 2000 eurodan baŞlayip artarak gİdİyor. makrolar desenİz 3000- 10000 euro arasinda. bİlgİsayar programida 3000 euro. siemensten hİÇ sÖz etmİyorum ÇÜnkÜ sÜrÜcÜ ariza yaptiĞinda sÜrÜcÜyÜ aliyorlar yerİne yenİsİnİ satiyorlar durum bu. ama Şİmdİ sİze bahsedeceĞİm vacon sÜrÜcÜ bu konularda 1 numara 7/24 servİs desteĞİ ayrica exchange ÜrÜn desteĞİ yanİ sÜrÜcÜnÜz ariza yapsa bİle yenİsİnİ verİp arizaliyi tamİr edene kadar bedava kullanmanizi saĞliyorlar . Üstelİk parÇalar gayet ucuz. yazilimlar Ücretsİz. ayrica vacon partnerİ olan bİr destekÇİ var konsİs otomasyon İzmİr bÖlgesİnde demİr Çelİk fabrİkalarinda 2400 kw lik uygulamasi mevcut.

kesinlikle acs 800 endüstriyel sürücüleri kullan derim ben 450kw gibi bir güçte bu sürücü ile %600 e varan tork arttırımından faydalanabilirsin kalkışlarda problem çıkarmaz dtc teknolojisi ile de encoder kullanmana gerek kalmaz. şok flitreleri 1. ve 2.çevre rfı flitreleri ve emc flitresi o güçte kabin içinde standart gelir haberin olsun iyi çalışmalar...

Pres işinde motor deviri sürekli değiştirilmeyecekse kalkış için softstarter kullanabilirsin, böylece sürücüye gerek kalmaz.

nado35 ' Alıntı:
young_engineer ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,

arkadaşlar bazı markalar önermişler ama ben şunu sormak istiyorum, şuan herhangi bir yerde çalışan 450 kw lenze - atv 71 gibi sürücülerden birisi ile ilgili referans verebilirler mi ?
cevabınıda ben vereyim, hayir. bu güç aralıgına çıktıgında karşında 2 marka kalır.
bu markalar abb ve siemens tir, sadece türkiye için degil, dünya içinde bu geçerlidir. her iki marka da büyük güçlerde çok iyi sonuçlar veriyor, istersen demir-çelik, kagıt, maden ocakları gibi agır sanayi sektörlerine bakın bu güçlerde bu 2 marka haricinde ürün bulmakta zorlanırsınız.

bu 2 marka arasından ise, abb nin acs 800 modelini tavsiye ederim, çunku bu model de dtc ( direk trok kontrol ) modu var, ve filtere ve şok bobini gibi unsurları standart oldugu için, artılarını sayabilirim

450 kw vs..... bÜyÜk gÜÇler abb de fİyat olarak ve harmonİk İndİrgeme olarak ayrica teknİk servİs desteĞİ olarak Çok hizli olduĞu sÖylenemez kisaca 6-8 hafta yanİ fabrİka 4 ay yatsin sonra abb dekİ servİscİ arkadaŞ ( lar ÇoĞulu kullanmiyorum ÇÜnkÜ 1 kİŞİ tÜrkİyede) gelecekte sÜrÜcÜye bakacak yerİnde devreye alacak nereden bakarsaniz bakin 5 ay buda yarim sezon .... Üstelİk parÇalari 2000 eurodan baŞlayip artarak gİdİyor. makrolar desenİz 3000- 10000 euro arasinda. bİlgİsayar programida 3000 euro. siemensten hİÇ sÖz etmİyorum ÇÜnkÜ sÜrÜcÜ ariza yaptiĞinda sÜrÜcÜyÜ aliyorlar yerİne yenİsİnİ satiyorlar durum bu. ama Şİmdİ sİze bahsedeceĞİm vacon sÜrÜcÜ bu konularda 1 numara 7/24 servİs desteĞİ ayrica exchange ÜrÜn desteĞİ yanİ sÜrÜcÜnÜz ariza yapsa bİle yenİsİnİ verİp arizaliyi tamİr edene kadar bedava kullanmanizi saĞliyorlar . Üstelİk parÇalar gayet ucuz. yazilimlar Ücretsİz. ayrica vacon partnerİ olan bİr destekÇİ var konsİs otomasyon İzmİr bÖlgesİnde demİr Çelİk fabrİkalarinda 2400 kw lik uygulamasi mevcut.

Sevgili Arkadaşımıza Sormak istiyorum,
Konsis Kimdir, daha geçen yılın başına kadar hangi marka ile çalışıyordu ?
Bu çalıştıgı markayı neden buraktı, buraktırıldı, ... ?

Bu ürünlerin teslimatına gelince, bu güçteki ürünlerin teslimatını tum DÜnya da ABB ve Siemens ten başka markanın daha hızlı gerçekleştirme imkanı yok, birbirimizi kanndırmayalım.

Ayrıca ABB nin kendi servisi , İstanbul - Ankara - İzmir de var.
ABB nin sürücüdeki distribitoru KONTEK firmasınında sitesinden gördüğüm ve yakından bildigim kadarıyla
tüm ülkeye yayılmış bir yapısı var. İstanbul - Ankara - İzmir - Adana - Bursa - Konya - Denizli gibi ve ABB nin ACS 800 de degişik bolgelerde başka bayileride var.

Bu yüzden ABB ile vacon u kıyaslamak, bir dunya markasını, lokal üç - beş kişilik bir firma ile kıyaslamaya çalışmak ne kadar da akıl lı bir davranış !!!!

Saygılar....

sayın KONTEK çalışanı arkadaşım ( her ne kadar kontekçiyim diye açıkça yazmadıysan da bu çok açık) belirttğin servis noktaları kontek bayisi olan noktalardır. Servis konusunda her bölgede bir servis elemanı bulundurmak yaygın servis ağınızın olduğunu göstermez aynı anda 5 ABB sürücü arıza yaptığında ne olacak tahmin edemiyorum. Vacon Hız kontrol cihazına 2. sınıf bir cihaz muamelesi yapmanızı yanlış buluyorum. Bakım sorumlusu olarak çalıştığım firmada vacon hız kontrol cihazları kullanıyorum 15 yıldır hiç bir arıza ile karşılaşmadım. eski serileri bile halen işletmede çalışmakta. Modernizasyona gittiğimde benim için fiyat- servis hizmeti 7/24 olmak koşulu ile (yani cihazım arızalandığında servis yetkilisini aradığımda en kısa sürede benim işletmeme gelecek cihaz tamir olmuyorsa yenisini takıp benim işletmemi durdurmayacak) -ücretsiz devreye alma ve referans çok büyük önem teşkil eder. Bu anlamda Vacon ihtiyacı net karşılıyor ürün yelpazesini incelemende fayda var. Konsis otomasyondan yıllardır hizmet alıyorum. Deneyimli kadrosu ve hızlı çözümleriyle her zaman taleplerimi karşıladılar.Tekrar belirtiyorum VACON ac hız kontrol cihazlarının teknik özelliklerini incelemeni öneririm. Stok problemide yaşamıyorlar cihaz satın almak istediğimde stoktan derhal teslim veriyorlar.

nado35 ' Alıntı:
sayın KONTEK çalışanı arkadaşım ( her ne kadar kontekçiyim diye açıkça yazmadıysan da bu çok açık) belirttğin servis noktaları kontek bayisi olan noktalardır. Servis konusunda her bölgede bir servis elemanı bulundurmak yaygın servis ağınızın olduğunu göstermez aynı anda 5 ABB sürücü arıza yaptığında ne olacak tahmin edemiyorum. Vacon Hız kontrol cihazına 2. sınıf bir cihaz muamelesi yapmanızı yanlış buluyorum. Bakım sorumlusu olarak çalıştığım firmada vacon hız kontrol cihazları kullanıyorum 15 yıldır hiç bir arıza ile karşılaşmadım. eski serileri bile halen işletmede çalışmakta. Modernizasyona gittiğimde benim için fiyat- servis hizmeti 7/24 olmak koşulu ile (yani cihazım arızalandığında servis yetkilisini aradığımda en kısa sürede benim işletmeme gelecek cihaz tamir olmuyorsa yenisini takıp benim işletmemi durdurmayacak) -ücretsiz devreye alma ve referans çok büyük önem teşkil eder. Bu anlamda Vacon ihtiyacı net karşılıyor ürün yelpazesini incelemende fayda var. Konsis otomasyondan yıllardır hizmet alıyorum. Deneyimli kadrosu ve hızlı çözümleriyle her zaman taleplerimi karşıladılar.Tekrar belirtiyorum VACON ac hız kontrol cihazlarının teknik özelliklerini incelemeni öneririm. Stok problemide yaşamıyorlar cihaz satın almak istediğimde stoktan derhal teslim veriyorlar.

Vacon hız kontrol cihazlarını inceledim , Konsis i de biliyorum. ABB cihazları ve Kontek i de tanıyor ve bliyorum.
Sana olan sorularıma cevap vermemişin.

Bir soru daha eklemek istiyorum. 15 yıldır Vacon kullanıyorsun ya, Vacon un geçmişi kaç yıldır ???? Turkiye ye ne zaman girmiştir.???

Ne konsis i ne de Vacon u kuçumsemiyorum, boyle bir şeyi de yapmam ama şu da bir gerçek ki ABB bu anlamda Siemens ile birlikte dunya devidir.

Sadece bir kaç gerçegi gostermek istedim...

young_engineer ' Alıntı:
nado35 ' Alıntı:

Vacon hız kontrol cihazlarını inceledim , Konsis i de biliyorum. ABB cihazları ve Kontek i de tanıyor ve bliyorum.
Sana olan sorularıma cevap vermemişin.

Bir soru daha eklemek istiyorum. 15 yıldır Vacon kullanıyorsun ya, Vacon un geçmişi kaç yıldır ???? Turkiye ye ne zaman girmiştir.???

Ne konsis i ne de Vacon u kuçumsemiyorum, boyle bir şeyi de yapmam ama şu da bir gerçek ki ABB bu anlamda Siemens ile birlikte dunya devidir.

Sadece bir kaç gerçegi gostermek istedim...

Arkadaşım öncelikle şu sorunu cevaplamak istiyorum. Ben bir firmada bakım sorumlusuyum. Konsisin ticari ilişkileri beni ilgilendirmez üstelik bayilik alıp verme her büyük firmanın yaptığı bir şey. Konsis bir uygulama firması bana verdiği hizmet çok iyi referanslarınıda biliyorum özellikle demir çelik fabrikalarında yaptıkları vinç ve hadde uygulamalrı çok dikkat çekici zaten bu firmayı küçümseyemezsin. Vaconuda 15 yıldır kullandığım doğru daha önce ithalatını uygulama firması olmayan bir şirket yapıyordu ama gördüm ki konsis kısa sürede bir çok vacon uygulaması yaptı kısa sürede önemli işler yaptı vacon ile bende onlarla daha önceden çalışmıştım vacona geçtikten sonra daha çok öalışmaya başladık vaconun kalitesini bildiğim için tercihim arasında oldu. Üstelik acs 600 serisini üreten mühendislerin kurduğu bir firma acs hız kontrol cihazlarını icat eden mühendisler. bu yüzden çok deneyimli kadrosu olan bir firma VACON.

vacon hız kontrol cihazlarını inceledim diğer hız kontrol cihazlarına göre performası var fakat encoder bilgisini yalnış algılayarak ,kaliteli verimi yüksek motorlarda aşırı şekilde gürültüye sebep olmaktadır.vacon satıcıları ile görüşmelerimiz oldu 1 adet deneme testi için bırakmalarını rica ettim.cihazın - eksi yanı çok fazla.hassas ayar imkanınız yok,güç katı sadece soğutucu ve 2 adet kontansatörden ibaret.15 a. bir invertörün güç katında sınırda bir ıgbt kullanılmış.oysa control tecnıques sımens ve abb de 40 a ıgbt kullanılmış.fiyatları ortalama aynı ama fonksiyonları vacondan çok daha ileride.o büyüklükteki bir makina için risk çok önemlidir.motora hakim olabilecek ,ve sorun çıkarmayacak,10 lira fazla olsun kaliteli olsun.ucuz diyerek bilmediğin bir markayı tercih edersen hurda invertörle başbaşa kalırsın.bütün sorumlu sen olursun. abb sımens.control tecnıcques dünyanın bu konularda en büyük firmaları.cihaz patlasa bile garantiniz vardır.bu cihazları 8 hafta gibi sürelerde teslim alabilirsiniz.özel üretim.başınızın ağrımasını istemiyorsanız bu üç firmayı öneririm.vacona gelince heryere distirbütorlük veriyo.varın halini siz düşünün.ben yerli üretimden yanayım ama handikapları çok.mesela bir örnek vereyim.3 kw. bir dişlili yüksek performanslı bir motoru bu ithal bir motor,7,5 kw invertörler çalıştıramıyor.sebep aşırı tork. ekranlardan çıkış gücünü düşürdüğünü görüyosun ama ampermetreyle ölçtüğünde en düşük haliyle 9 a güç uyguluyo buda motora çok fazla gelip dişliyi sıyırttırıyor.invertörle çalışan motorlarda seçim yaparken çok dikkatli hesap yapmakta fayda far.büyük olsun problemm çıkarmasın diye birşey yok.ortasını bulmak gereklidir

merhaba değerli arkadaşım uygulamada kulanacağın tek sürücü abb acs 800 serisi inverter olsun neden diye soracak olursan acs 800 inverterle ben çok uygulama yaptım sorunsuz ve harika bir sürücü aynı zamanda DTC özelliği olan tek sürücüdür tavsiye ederim saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri