450 kw motor sürücüsü

sevgili arkadasım young engineer 450 kw referans diye baslamıssın her sözunede sadece ben 4 tane 630 8 tane 400 kw devreye aldım.bende yıllardır bu işin içindeyim sıkıntısız olarak farklı güçlerde çalıştığı yüzlerce yer biliyorum demekten te kendimi alamadım kusura bakma.Ürün secerken nelere dıkkat edileceği cok önemli harmonikten asırı yüklenme eğrileri gibi.asıl soruya gelmek gerekirse preslerde yer yer bilezikli asmo kullanıldığını gördüm,yada ani run-stop yapan sistemlerde fren kıyıcı ve direncede ıhtıyac duyabılırsın

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar,

Bir otomasyon firmasında çalışıyorum ve neredeyse her türlü marka sürücü ile çalıştım ve de her gün bir yenisi ile ugraşıyorum ve bir çok farklı sektörde sürücü lü uygulamalarda bizzat bulundum,
Ben burda futbol takımı tutar gibi bir yorum yapacak birisi degilim, sadece dogru bildigimi yazıyorum, takdir size aittir.
Ben yıllarca işin içinden olan birisi olarak, diyorum ki bu güçlerde 2 marka haricinde bir başka marka cihaz görmedim. Bu gayet açık ve anlaşılması kolay bir cumle...

Evet ATV 71 i de biliyorum, evet iyi de bir urun, özellikle agır şart uygulamalarında , son zamanlarda vinç sektorunde hızla iyi ve iyi bir yol katediyor. Bunlara ragmen ilk cumlemin arkasında duruyorum, yıllarca sektorün içinde olan birisi olarak ( belki de bu yıllarca edindigim bilgi tecrube eksik - yanlış v.s olabilir bu na da açık bir insanım ) bu güçte bu 2 marka haricinde ürün kullanmamanızı tercih ederim, diyorum...
DC Sürücü olarak SIPRİNT teori elektrik panolarını kullanıyorum 295kw dan 3000kw kadar sürücüleri şu an çalışıyor ve herhangi bir sorun yok sürücü armatür feedback,tako ve encoder geri besleme seçenekleri var.Profibus ile plc pc bağlantısı yapılabiliyor.Parametreleri pc ile yedekleyip yeni sürücüye download edebiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

• plxd manual.pdf
    539.7 KB · Görüntüleme: 18
konu benim babam senin babanı döver konusuna gelmiş. aslında herkes sorun yaşamayacağı cihazı seviyor. lakin bir gerçek var türkiyede 250 kw üstü cihaz söz konusu olunca 3-4 firma kalıyor , siparişe en yakın durumda ise bu iki firmaya düşüyor. abb- siemens

bu motorun kompanzasyonu da sonradan sorun olabilir ABB ACS 800 serisinin low harmonic tip drive larını öneririm..zira kendi projemde 1700 kw 690 voltluk bir sürücüyü bu şekilde seçtim.. böylelikle aktif filtre veya motora ayrıca kompanzasyon panosu yatırımı da yapmamış oluyorum..motor için de Elin su soğutmalı tip motor seçtim..tavsiye ederim..

Control Techniques SPM modüler sürücüleri incelemenizi öneririm...actife front end çalışma ile yedekleme maliyetinizi de azaltacak çözümler geliştirilebilir..

Optidrive P2 serisi işini görür fiyat olarakta uygun. 2000 kw ye kadar var...

Merhaba Arkadaşlar,

Arkadaşlar bazı markalar önermişler ama ben şunu sormak istiyorum, şuan herhangi bir yerde çalışan 450 KW lenze - ATV 71 gibi sürücülerden birisi ile ilgili referans verebilirler mi ?
Cevabınıda ben vereyim, HAYIR. Bu güç aralıgına çıktıgında karşında 2 marka kalır.
Bu markalar ABB ve Siemens tir, sadece Türkiye için degil, dünya içinde bu geçerlidir. Her iki marka da büyük güçlerde çok iyi sonuçlar veriyor, istersen demir-çelik, kagıt, maden ocakları gibi agır sanayi sektörlerine bakın bu güçlerde bu 2 marka haricinde ürün bulmakta zorlanırsınız.

Bu 2 marka arasından ise, ABB nin ACS 800 modelini tavsiye ederim, çunku bu model de DTC ( Direk trok kontrol ) modu var, ve filtere ve şok bobini gibi unsurları standart oldugu için, artılarını sayabilirim
Fuji? Fujiyi ihmal etmeyin derim. Toshiba, Yaskawa, Allen Bradley vs... Burada mühim olan uygulamaya uygun konfigurasyon yapılması. Marka bazlı gitmek doğru değil bence. Fiyat, servis desteği ve mutlaka firmadan alinacak MTBF (arizalar arasi ortalama sure) kayıtları onem arzediyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri