Siemens UPS

karaadam

Üye
Elimde Panosunda Siemens yazan büyük bir UPS var . Bir arkadaşımdan devr almıştım.
Üzerinde 8 adet 12v 155a jel akü var. 4 adette eltek flatpack 1500 rectifier var.
Panodaki diğer elemanların ne olduğunu bilmiyorum . Flatpack 1500 rectifier lerden
biri arızada ve kırmızı led yanıyor . 2 adet elektrik girişi var . Birini bağladığımda
anladığım kadarıyla normal modda çalışıyor 2 . bağladığımda rectifierlar devreye giriyor.
2. olanı bağlamak şartmıdır ? Bağlarsak faydası ne olur ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Model numarasını yazarsanız yardımcı olabiliriz.

UPS 3 çeşit çalışması vardır. 1.Normal çalışma, 2.Batarya ve inverter ile besleme, 3.Direk geçiş devresi üzerinden şebekeden çalışma
Sizin normal dediğiniz by pass yapma aslında ups devrede değil demek, rectifier arızalı ise ups kullanmanız gereksiz bir an önce doğrultucudaki arızayı gidermeniz gerek aksi takdirde elektrik kesintilerinde kayıp yaşarsınız. Siemens ups ile ilgili sana 3 sayfalık döküman veriyorum. İşine yarayacaktır.

Ekli dosyalar

• siemensUPS.rar
    742.3 KB · Görüntüleme: 34
UPS 3 çeşit çalışması vardır. 1.Normal çalışma, 2.Batarya ve inverter ile besleme, 3.Direk geçiş devresi üzerinden şebekeden çalışma
Sizin normal dediğiniz by pass yapma aslında ups devrede değil demek, rectifier arızalı ise ups kullanmanız gereksiz bir an önce doğrultucudaki arızayı gidermeniz gerek aksi takdirde elektrik kesintilerinde kayıp yaşarsınız. Siemens ups ile ilgili sana 3 sayfalık döküman veriyorum. İşine yarayacaktır.
Siemens B41 tipi UPS'lerde SBS autom. blocked ışığı yanıyor, manual bulamadım, ne tavsiye edersiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri