Zaman rölesi bağlanmasi

Videoda anlatım yapan adam yalan söylüyor demek ki !
Video 11:40 !
Videoya bakarsan adam bahçe sulamada da kullanılabilir de diyor:)..cata nin bu modelinde pil yok demekki..çoğu marka pilli..genel olarak pilli demek istedim ben marka model olarak degil

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
şuan sistem manüel günde sadece yarim saat çalışıyor bunu otomatik şekilde günde sadece yarim saat yada 1 saat çalışacak şekilde yapacağım sistem suyu depoya gelirleriyim saatte basacak sadece

Bir depo olduğuna göre niçin şamandıra kullanılmıyor özel bir sebebi mi var. Hep aynı saatlerde mi çalışması gerekiyor.

Kolay gelsin...

Ben marka önermek için değil zaman saati tipi için o linki attım.
Yıllardır kullanıyoruz bu zaman saatlerini.
Sayın @kral kobra bu tip zaman saatlerinin pilli olduğunu elbette biliyordur

Aslına bakarsanız pilliler daha çok başa bela. Pil bittiğinde değiştirmesi çok zor ve pahalıya mal oluyor. Çok çok uzun süren bir kesinti yoksa ups üzerinden beslemek daha mantıklı.

Hocam peki bağlantısını basil sağlayacağım normalde bağlantısını biliyorum zaten ama trifaze çıkışlı olduğu için bağlantısını hatırlamıyorum

Şamandıra sistemi imkanı varsa daha iyi tabiiki.
Tam olarak sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum ama.

Bir depo olduğuna göre niçin şamandıra kullanılmıyor özel bir sebebi mi var. Hep aynı saatlerde mi çalışması gerekiyor.

Kolay gelsin...
Evet o şekilde çalışması gerekiyor
Şamandıra sistemi imkanı varsa daha iyi tabiiki.
Tam olarak sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum ama.
şamandıra sistemi yok
Elektrik giderse mortingen şitrayze :D
Elektrik gitmesi durumunda zaten jenarator var o yüzden sıkıntı olmaz elektrik ile ilgili

Son düzenleme:
Şuanda sistem start stop butonları ile mi çalışıyor.

Sistemi otomatik hale getirmeden şamandıra sistemi öneririm. Elle çalıştırırken bir aksilik olursa görüp durdurabilirsiniz. İşi otomatik yaptığınızda insan kontrolü olmayacak. Bir sebepten dolayı pompa durmazsa şamandıra olmadığından ciddi sorun olabilir.

Bende buna benzer bir şey yapmıştım. Bir binada ses yaptığı için pompanın gece çalışması istenmiyordu. Belirli bir zaman şartı yoktu gece çalışmasın yeter dediler. Kondansatör lü basit bir devre yapmıştım. İki üç sene sonra kullandığım rölenin kontağı yapışık kalmış. Ev sahibi de tatildeydi. Eğer şamandıra olmasaydı yaptığım işin insanların başına açacağı belayı düşünür utanırım.

Kolay gelsin...

Hocam peki bağlantısını basil sağlayacağım normalde bağlantısını biliyorum zaten ama trifaze çıkışlı olduğu için bağlantısını hatırlamıyorum
Lütfen arama yapın, ayrıca her malzeme gibi kendi kutusu içerisinde kullanım talimatı bağlantı diagram kitapçığı çıkıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri