Zaman ayarlı spot lamba

anananan

Üye
arkadaşlar odamda cam olmadığından güneş ışığından maruz kalıyorum sabahları ve inanılmaz zor oluyor kalkması . bu yüzden suni olarak odayı aydınlatabilirsem daha rahat olur diye düşünüyorum kalkmak. şöle amatör zaman ayarlı bir spot lambası felan yapmak mümkün müdür yardımlarınızı bekliyorum cidden.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
işine yarıyacak bir önerı benden:) odandakı aydınlatma lambasına dimmer koy dimmerın potansiyometre yerıne fotodrenç fotodrenci kablolu yap gun işiği görecek yere koy çalışması sabahları gun işimaya başladımı senın içerdekı lamba yavaş yavaş kızarır sonunda tam işik verır tabıı akkor lamba kullanman lazım

filips ve vestelin tam bu iş için saatleri var devreyi bulursanız paylaşın sevaba girin :).
Uyandırma Efektleri-Gün doğuşu ışığı, kuş sesi efekti demoları https://www.vestel.com.tr/vestel-wake-up-pure-light
bir de not; maruz kalıyorum ... demişsin,
doğrusu: mahrum kalıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,282
Kullanıcılar
450,114
Son üye
Susqunbey

Yeni konular

Geri