YGT Dersi

Merhabalar,

1 kV üstü SMM belgesi almak istiyorum. Fakat YGT dersim eksik olduğu için alamıyorum. YGT dersini misafir öğrenci statüsünde resmi olarak veren bir üniversite (özel veya resmi) biliyormusunuz?

Teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
benim bildiğim bu üniversitreler var ama misafir öğrenci olarak alıyolarmı bilemiyorum gidip danışmak lazım

Gazi Üniversitesi
KTÜ
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Ege Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi her sene bu dersi tamamlamak için mühendislere kurs açıyor.
bu senede muhakkak açılır ama tam tarihini bilmiyorum.
Geçen seneki bilgiler şöyle:

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ SMM DERS TAMAMLAMA KURSU

KURS KAPSAMINDA VERİLECEK DERSLER :
ENERJİ İLETİMİ VE DAĞITIMI
YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ
ELEKTRİK MAKİNELERİ

KURS SÜRESİ
DERSLER KSÜ AVŞAR YERLEŞKESİNDE HER BİR DERS İÇİN 45’ER SAAT OLMAK ÜZERE TOPLAM 135 SAAT OLARAK 18 EKİM – 9 KASIM 2008 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

KURS ÜCRETİ
KURSLAR FARKLI PAKET PROGRAMLAR HALİNDE VERİLECEKTİR:
A. 750 YTL (TÜM DERSLER BİRLİKTE ALINIRSA)
B. 600 YTL (ENERJİ VE DAĞITIM – YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ (İKİ DERS) BİRLİKTE ALINIRSA.)
C. 300 YTL (SADECE ELEKTRİK MAKİNELERİ DERSİ ALINIRSA)

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
-1 Adet Vesikalık Fotoğraf
-Diploma veya Çıkış Belgesi fotokopisi
-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
-Üniversitelerin Elektrik Elektronik Müh. Bölümleri son sınıflarında okuyan öğrenciler için öğrenci belgesi.

DİĞER BİLGİLER
- Derslerde %70 devam şartı aranacaktır.
- Kurs sonunda yapılacak yazılı sınavdan 100 üzerinden 50 ve üzeri alan katılımcılar başarı sertifikası alabileceklerdir.

ÖN KAYIT
- 18 Ekim 2008 Tarihine kadar kayıtlar alınacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ferhat Şimşek KSÜ SEM Sekreteri: 0344 2191198 – 0535 7713827
Faks: 0344 2191045

AÇIKLAMALAR :

Kursa katılmak isteyenler ekteki dilekçeyi doldurup yukarıda verilen faks numarasına fakslamaları gerekmektedir.

Diğer evrakları 18 Ekim 2008 günü saat 13.00 da KSÜ Avşar Yerleşkesinde yapılacak olan ilk derse getirmeleri gerekmektedir.

Kurs ücreti olan 600 YTL Sürekli Eğitim Merkezinin aşağıda verilen hesabına yatırılacak ve dekontların diğer evraklar ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Kurs ücretleri kurs başladıktan sonraki 1 hafta içinde yatırılması mümkündür.

Diğer konularda SEM sekreteri Ferhat Şimşek’ten bilgi alınabilir.

Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara verilecek belgeler
-Başarı Sertifikası
-Not Transkript Belgesi
-Derslerin lisans programındaki karşılıkları ve içeriklerini gösteren yazı

Önemli Uyarı : EMO SMM Yönetmeliği uyarınca sadece Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları için bu derslere bakılmaktadır. Elektronik Müh. veya Elektronik Haberleşme Müh. bölümü mezunu öğrencilere bu dersleri alsa bile EMO tarafından 1 kV üstü SMM belgesi verilmemektedir.

Şİmdi araştırdım bu senede açılıyormuş
Şartlar şöyle:

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ SMM DERS TAMAMLAMA KURSU

KURS KAPSAMINDA VERİLECEK DERSLER :
ENERJİ DAĞITIMI
YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ
ELEKTRİK MAKİNELERİ

KURS PAKETLERİ VE ÜCRETLERİ :
1.PAKET : Yüksek Gerilim Tekniği + Enerji Dağıtımı : 700 TL
2.PAKET : Yüksek Gerilim + Enerji Dağıtım + Elk. Makineleri : 1000 TL

KURS SÜRESİ
31-Ekim-2009 22-Kasım- 2009
Ayrıntılı programlar başvuru sayılarına göre kurs başlamadan önce duyurulacaktır.
Kurs takvimi gerekli görüldüğünde değiştirilebilecektir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
-1 Adet Vesikalık Fotoğraf
-Diploma veya Çıkış Belgesi fotokopisi
-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
-Üniversitelerin Elektrik Elektronik Müh. Bölümleri son sınıflarında okuyan öğrenciler için öğrenci belgesi.

DİĞER BİLGİLER
- Derslerde %70 devam şartı aranacaktır.
- Kurs sonunda yapılacak yazılı sınavdan 100 üzerinden 50 ve üzeri alan katılımcılar başarı sertifikası alabileceklerdir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Kurs ücreti ve diğer konularda bilgi için :
Ferhat Şimşek KSÜ SEM Sekreteri : 0344 2191198 – 0535 7713827
Faks : 0344 2191045
HESAP NO :
Ziraat Bankası Kahramanmaraş Şubesi
Şube Kodu : 198
Hesap No : 39066282
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

NOT : Dekontlarda adınız ve “Elektrik Müh. SMM Kursu Ücreti” ibaresi mutlaka olmalıdır.

Önemli Uyarı : EMO SMM Yönetmeliği uyarınca sadece Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları için bu derslere bakılmaktadır. Elektronik Müh veya Elektronik Haberleşme Müh bölümü mezunu öğrencilere bu dersleri alsa bile EMO tarafından 1 kV üstü SMM belgesi verilmemektedir.

……/…../2009

K.S.Ü SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE
KAHRAMANMARAŞ

Merkeziniz tarafından 31 Ekim 2009 - 22 Kasım 2009tarihleri arasında düzenlenecek olan Elektrik Mühendisliği SMM Ders Tamamlama kursuna katılmak istiyorum.
Gereğini saygılarımla arz ederim.

Ad-Soyad :………………..
İmza : ……………………

Katılımcı Adı ve Soyadı :
Mezun Olunan Üniversite ve Bölüm :
Almak istediğim dersler:
Mezuniyet Yılı :
Adres :

Telefon :
Cep Telefonu :
E-Posta :

Üniversitenin sitesini girip ordan dosyayı indirebilirsiniz
Daha yeni duyuru olarak açıklanmış

Çok teşekkur ederim Blackhand98 arkadaşım. Benim için gerçekten harika bir bilgi bu. Sabah sabah moralime moral kattın Allah razı olsun.

ben K.S.Ü. de okuyorum ve bu kurs bu sene de açılıyor... misafir öğrenci ya da okulu bitirmiş olmanız bu kursa katılmanız için herhangi bir engel temsil etmiyor...

Çok teşekkur ederim Blackhand98 arkadaşım. Benim için gerçekten harika bir bilgi bu. Sabah sabah moralime moral kattın Allah razı olsun.

Rica ederim Sayın tolgahanklc abi
Eğer bir yardımımız dokunduysa ne mutlu bana.

Eğer isterseniz şehir ve üniversite hakkında bilgi de verbilirim.

Sİze başarılar.

Rica ederim Sayın tolgahanklc abi
Eğer bir yardımımız dokunduysa ne mutlu bana.

Eğer isterseniz şehir ve üniversite hakkında bilgi de verbilirim.

Sİze başarılar.

teşekkur ederim kardeşim gerçekten faydası oldu biraz daha araştırma yapınca bu konuda daha faydalı olacak konularda yakaladım uzaktan eğitimle filan alakalı zaten bu konu ile ilgili bir mesaj yazacam foruma.

Merhaba ,
Bulundugun il hangisi bilemem ama istanbulda yıldız teknik ten ders alabilirsin,Sakarya unı nin de benzer bir uygulaması var.Çok kısaca hangi ildeysen en yakınında ki uninin elektrik müh bolum başkanını ara hocam sizin boyle bir uygulamanız var mı die sor.Endogru cvb ı alırsın .kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri