Yetkili Servis Komedisi

Daha komedi bitmedi. Servise dün akşama doğru gene gittim . Amcam kutu falan bulmamış , işyerinde başka işlerle meşgul. Ben gelince bir zahmet kafasını kaldırıp baktı, bugün elime kutu geçmedi dedi . Heralde sen kendini üzme canım ustam diyeceğimi bekliyordu . Baktı ben bu işi bir hali yoluna koymadan oradan ayrılmayacağım. Bir mağazaya telefon edip montaj yapmak için bisiklet istedi . Bu arada elindeki işleri de bitirmeden istediği mali almaya gitmeyerek güya bana ceza kesti . Bende hiç istifimi bozmadan sabırla bekledim . Paşa paşa ürünü paketleyip teslim etti ama devletin kargosu 17 00 de kapandığı için malesef aynı gün kargoya veremedim . Bugün sabah ancak kargoya verebildim . Yanı bu iş tam eziyet oldu bana .

İntikam soğuk yenen bir yemektir. Ama bu esnaf efendi sıcak sıcak yemiş.
Yurdum esnafı.

Episode Two: Firmaya iade süreci
Böyle böyle John Wick olunuyor işte.
Çok sevdiğim ama kendine yaptığına kesinlikle hak vermediğim yavuz çetin isimli bir müzisyen vardı. Onun yaşamak istemem diye bir kült şarkısı vardır. Bağıra çağıra söyleyesim var .

Şarkı sözlerine bakınca, kendine yapacağı şeyi önceden haber vermiş gibi.

Bence siz şunu söyleyin.
Başın öne eğilmesin, Aldırma gönül aldırma....

Bakara 286:
"Allah hiç bir kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. (Herkesin) kazandığı (hayır) kendi fâidesine, yapdığı (Şer) kendi zararınadır. «Ey Rabbimiz, unutduk, yahud yanıldıysak bizi tutub sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki (ümmet) lere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz, taakat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden (saadır olan günahları) sil, bağışla, bizi yarlığa, bizi esirge. Sen mevlâmızsın bizim. Artık kâfirler güruhuna karşı da bize yardım et»."

işini düzgün yapanın enayi olarak görüldüğü bir devirde yaşıyoruz. nerdeyse herkes biyerlerden bişeyleri tırtıklama derdinde. müteahhit inşaattan,patron çalışandan çalışan da patrondan, ev sahibi kiracıdan, kiracı ev sahibinden,devlet vatandaştan vatandaş devletten vs vs. bu işin sonu nereye varacak belli değil. tünelin ucunda görünen bir ışık var mı?. bilemiyorum..
Şöför bahçevana,bahçevan aşçıya ,aşçı hizmetçiye,sonra hepsi şöföre😂

Bu seferde başka komedi başıma geldi . İsmi lazım olmayan bir ayakkabı firması belirli saatlerde 1 alana 1 bedava kampanyası yapıyor . İyi dedim ayakkabı ihtiyacım var . Hedef bir ürün seçip saati bekledim . Seçtiğim ürün sayfasında yanında kocaman bir alana bir bedava yazıyor . Dedim bir tanesini işyerine dolaba koyarım ne olur ne olmaz diye . Siparişi geçtim . Baktım siparişler sayfasında aynı ayakkabıdan iki tane gözüküyor . İyi dedim sorun yok . Bu işi hallettik . Bugün tekrar bir kontrol ettim nerde kaldı bu kargo diye . Anaaaaa ne göreyim . Gelecek ürün bir tane gözüküyor . İnternet sitesi üzerinden müşteri temsilcisi ile yazıştım niye böyle oldu diye . Meğer mevzu benim düşündüğüm gibi değilmiş güya . Ben farklı iki ayakkabı verecekmişim . Bir tanesi bedavaya gelecekmiş . Birşey anladıysam arap olayım . Araştıracağım bakalım mevzuyu iyice . Bedavası da yoksa atarım bir tekme aynen geldiği yere.

Bu seferde başka komedi başıma geldi . İsmi lazım olmayan bir ayakkabı firması belirli saatlerde 1 alana 1 bedava kampanyası yapıyor . İyi dedim ayakkabı ihtiyacım var . Hedef bir ürün seçip saati bekledim . Seçtiğim ürün sayfasında yanında kocaman bir alana bir bedava yazıyor . Dedim bir tanesini işyerine dolaba koyarım ne olur ne olmaz diye . Siparişi geçtim . Baktım siparişler sayfasında aynı ayakkabıdan iki tane gözüküyor . İyi dedim sorun yok . Bu işi hallettik . Bugün tekrar bir kontrol ettim nerde kaldı bu kargo diye . Anaaaaa ne göreyim . Gelecek ürün bir tane gözüküyor . İnternet sitesi üzerinden müşteri temsilcisi ile yazıştım niye böyle oldu diye . Meğer mevzu benim düşündüğüm gibi değilmiş güya . Ben farklı iki ayakkabı verecekmişim . Bir tanesi bedavaya gelecekmiş . Birşey anladıysam arap olayım . Araştıracağım bakalım mevzuyu iyice . Bedavası da yoksa atarım bir tekme aynen geldiği yere.
İkişerli alım ha!! Zenginlik başa bela dedikleri bu olsa gerek. 😄

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri