Yetiştirilecek Eleman mı? Yoksa Tecrübeli Eleman mı?

Ustalarım ben bi konuda düşüncelerinizi almak istiyorum...

Ben amasya üni. meslek yüksek okulundan yeni mezun oldum fakat bi türlü iş bulamıyorum. Çok bişede istemiyorum aslında her yere yazdım yetiştirilmek üzere iş arıyorum diye ama hala bi haber yok ... Size sorum şu herkes tecrübeli eleman istiyor... Kimse yetiştirmek üzere eleman almıyor... Biz nasıl tecrübe edineceğiz ?? Biz Nasıl iş bulup kendimizi geliştireceğiz ?? Nasıl Nasıl??

öncelikle çevrendeki insanlardan yardım istiyecen seni kendi çevrelerinden bir iş yerine aldırıcaklar sen de azimle çalışıp o insanları mahçup etmiyecen sonrası yavaş yavaş kariyerde gelir maaşta gelir

işverenin mantığı şu "adam benim firmamada işi öğreniyor okulda öğrenemeyeceği bilgiyi veriyorum birde üstüne maaş veriyorum tam istediğim kıvama gelmişken 100-200 tl fazla veren bir firma bulunca gidiyor" bundan dolayı tecrübesiz istemiyorlar...

büyük firmalar hariç, oda özel durumlarda, bunun haricinde kimse
yetiştirmek üzere eleman almaz.mutlaka bir ihtiyaç vardır.
tecrübesiz insan bile işe yarar.özellikle şantiyelere atmak için! yada sözleşmesinde vardır,
teknik eleman çıkmıştır, sıkışmıştır , ceza ödeyecektir falan filan....
daha birçok sebep..
meslek yüksek okulları biraz iki arada bir derede kalmışlardır(statü olarak...)
üzülme.. 1 sene içinde iş bulman kesindir.

çok hevesliyim bilgiminde az olduğunu düşünmüyorum fakat tabi tecrübe herşey demek oldu artık benim için... otomasyon alanında çevremin çok olduğu söylenemez belki bu yüzden biraz kaybediyorum... yararlı olacağımı düşünüyorum ama herşey nasip tabi bekliycem artık .. düşünceleriniz için çok teşekkürler...

Arkadaş;Keşke annenin babanın parasını ve kendi zamanını boşa harcamayıp kaportacıda falan çalışsaydın::))Yanlış anlama, şartlar itibari ile evin araban olur rahat yaşardın..Teknik eleman isen;
İster mühendis ol ister teknisyen veya....İyi maaşı unut...İyi bir statüyü unut..Değer verilmeyi unut..Köylünün orman mühendisine dediği gibi..
KEŞKE BİRAZ DAHA OKUYUP ORMANCI OLSAYDIN...

Tecrübesizken kariyer.net üzerinden dünya firmaya başvuruyordum çağirmiyolardı şimdi ben başvurmuyorum onlar beni bulup çağirıyor. ben gitsem yerime tecrübesiz birini alamazlar zaten adam az bir kaç yıl biryerlerde çalışmış eleman her zaman makbul olandır çok deneyimlisini istemezler oda çok para ister tanıdık varsa her yere girersin olay budur.

tecrubelide olsan tecrubesizde farketmez artık ikisinede pek para vermiyorlar :D bu meslegin cılkı çıktı diyebiliriz dışardan bakıldığında cok para alan ama iş yapmayan bir kesim olarak görülüyoruz ama nedense hep iş ağırlığından dolayı fiziki sakatlıklar bizi buluyor amayapacak bir şey yok girdik bu yola mesleğimi seviyorum :D

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,004
Son üye
rafaelnadal

Yeni konular

Geri