Yardim

Kesal019

Üye
Nasil ayiririm ?

Ekli dosyalar

• 1445849792447.jpg
    1445849792447.jpg
    31.9 KB · Görüntüleme: 27
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
?

Ekli dosyalar

• 1445850014632.jpg
    1445850014632.jpg
    32.5 KB · Görüntüleme: 25
Anahtar çift butonlu.. klemens Sanirim kısa kaldigı için klemens ile uzatmiş

Çizimin yalış lamba devresinde lamba ya anahtardan faz girer buattan nötr bağlanır tekrar anahtara dönmez!Anahtar iki butonlu yani komitatör se biri oda içindeki lambaya giden devredir diğeri oda içindeki iki lambadır ve bu iki lamba aynı anda yanıyordur.Anladığım kadarıyla dışaırda yanan lamba için ayrı bir anahtar kullanacaksın eğer böyle ise anahtarda ki dışarı lambayı yakan kabloyu bulacaksın ve yeni takacağın anahtara götüreceksin anahtara faz girip getirdiğin kabloyu anahtara bağlayacaksın nötr devresi zaten buattan bağlıdır lambaya!Eğer oda içindeki lambaları ayıracaksan işin daha zor!Lambaya yeniden hat çekmen lazım.

Evet oda içindeki lambalri ayiracagim

bu resimdeki gibi balayabilirsin.

lamba kablo bağlantısı.png

Yani dişaridaki aydinlatmanin uclarini bulmam lazim önce tamm kardesim sagol.. bu cizimi nerde yaptin deneme amaxli cizim yapabilcegim pgm varmi

bu resimi windows paint programında çizdim.
elektrik çizim programı arıyorsan.aşağıdaki programları ücresiz bulabilirsin forumda ara.
--EKTS Kumannda devresi çizim ve sımulasyon programı kurulumsuz. tr.
--CADe SİMU Elektrik devresi çizim ve simulasyon programı Kurulumsuz.tr
--Edison 4 elektrik montaj ve çizim simulasyon.programı Demo tr

EKTS yi kurmaya çalistim ama pc desteklemedi digerlwrini de deniyim android uygulama varmi bildgin

EKTS elektrik kumanda devre çizim ve simulasyon programı kurulumsuzdur. rar dosyasından çıkar EKTS yazan dosyaya çift tıkla çalışır.
ancak PC de NET.Framework.2.0 kurulu olması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri