Yardımcı Kontaktör Hk.

öksüzçocuk arkadaşımızın dövmek derken kastı fiziki dövme anlamında değil sanırım yanlış anladınız

ben de aynı mecazi anlamda kullandım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
no: normalde (open)açık devre kontaktır.
nc:normalde (closed) kapalı devre kontaktır.

nacak_68 arkadaşın dediği gibi zaten güzel açıklamışlar kontaktörler çalışma bobin voltajı ne ise o voltajla çalışırlar...

saygılar...

"kuru kontak" diye de isimlendirilir.
size bir soru:
-rölelerin kontakları üzerinde neden çift ve tek olarak-birisi parantez içinde- yazılır. 3(14) gibi..

Benim bildiğim ilk rakam röle kontaklarına ikinci rakam da röle soketindeki bağlantı ucuna aittir. SELSİN Rölelerle çok boğuşduk :)

röleler hem elektrik hem de elektronikde kullanıldığı için tek harfliler elektronikler için, çift haneliler elektrikciler için.Mesela kontaktorler için böyle bir durum söz konusu değil

yardımcı kontaktörler güç kontaktörü olarak da kullanılabiliyormuş. tabi akım değerlerine falan dikkat etmek lazım. aynı konuyu merak edecek arkadaşlara şimdiden destek :)

Bobini olmayan yardımcı kontaktörler vardır onlar sadece kontak vazifesi görür ama kontak akımları yüksektir. Elektrik bir deryadır bir gün öyle bir arıza gelir ki teknik öğretmen mühendis tekniker teknisyen voltranı oluştursa yine de boştur. Gece gece ben de geyiğe katılayım dedim....

Bobini olmayan yardımcı kontaktörler vardır onlar sadece kontak vazifesi görür ama kontak akımları yüksektir. Elektrik bir deryadır bir gün öyle bir arıza gelir ki teknik öğretmen mühendis tekniker teknisyen voltranı oluştursa yine de boştur. Gece gece ben de geyiğe katılayım dedim....

bobini olmayan kontaktörlerden marka model verebilir misiniz? biraz katalog inceleyelim...

bobini olmayan kontaktör hiç duymadım ve görmedim.pembe panter arkadaş bir foto veya link verirse iyi olur,öğrenmiş oluruz.
belki arkadaş herhalde yardımcı kontaklardan bahsediyor olabilir.yardımcı kontaklarda bobin yoktur
yardımcı kontaklalar tipine göre kontaktör üzerine geçmeli veya yanına monte edilebilir tiptir

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri