yardım 3w power led,leri nasıl dimlerim

arkadaşlar polonyalılar yapmış biz neden yapamıyoruz verdiğim link size fikir verecektir
elektronikte tam bir cahilim ama bilgileri olan arkadaşlarla dolu bu forum illaki birisi çıkıp ben yaparım diyecektir bunun kadar olmasa bile en azından üzerinde lcd ekranı olan istediğimiz saatte karartma ve aydınlatma yapabilemezmiyiz ?

Pacific Sun Modular Lamp BT EX 90W - Black Python - €571.00 : AquariumLed.eu!, Powerfull light for you reef aquarium!

Arkadaşım, Edison Power ledlerinin Türkiye distribütörü Galata(İstanbul) ve LSP(Ankara) dir. Ben LSP nin elektronik tasarım sorumlusuyum.

Konu hakkında yardımcı olmak isterdim ancak power led teknolojisinin gelişmekte olduğu şu zamanlarda bu tür bilgiler altın değerinde. O yüzden Galata Elektronik'in 1 adet driver için "pic programı gerekiyor dediler, onuda biz yapamayız" demeleri son derece normal. Çünkü bu tür firmalar (biz de dahil) daha çok komplike sistemler üzerine çalışıyoruz. Yani işin ticari boyutu çok büyük. O yüzden sonuç alamamışsın. Eğer dijital ve analog elektronik bilgime güveniyorum, birşeyler yaparım dersen, aşağıdaki linke göz at. Orda kullanacağın driver için entegre seçeneklerini yazmıştım.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/pic-programlama/24747-led-driver-devresi-yapmak/sayfa2.html
Kolay gelsin.

malesef bunu yapabileceğimi sanmıyorum hiç tecrübem yok

malesef bunu yapabileceğimi sanmıyorum hiç tecrübem yok

Aslında zor bir tarafı yok. Eğer SMD montajı zor derseniz BDX53 ile yapılmış başka bir driver ekleyebilirim.

Bu arada daha önce yapan birini duymadım ama ben yine de reklamımı yapayım. Bugün 120x270mm alüminyum PCB ye 48 ledli armatür bastım. Hem de ütü, tuzruhu ve peridrolle :D İnanmayan olursa resimlerini de eklerim. Ütü aşaması 1 saat 40 dakika aldı.

Aslında zor bir tarafı yok. Eğer SMD montajı zor derseniz BDX53 ile yapılmış başka bir driver ekleyebilirim.

Bu arada daha önce yapan birini duymadım ama ben yine de reklamımı yapayım. Bugün 120x270mm alüminyum PCB ye 48 ledli armatür bastım. Hem de ütü, tuzruhu ve peridrolle :D İnanmayan olursa resimlerini de eklerim. Ütü aşaması 1 saat 40 dakika aldı.

dostum sürekli nete giremiyorum cepten görüşebilirmiyiz

05333048603

reef hocam, akşam 19:00 dan sonra müsait olabiliyorum. O zaman görüşürüz.

Arkadaşlar, driver entegrelerini temin edemeyenler için yeni bir driver devresi daha ekliyorum. Piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz, evinizde arabanızda kullanabileceğiniz, güzel bir devre. İçerisinde hem RGB hem de mono şeması var.

BURDAN indirin ve inceleyin. Sormak istediklerinize cevap verebilirim.

tossun2008 hocam, devreyi özellikle senin için ekledim. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• BDX53C.pdf
    83 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar, driver entegrelerini temin edemeyenler için yeni bir driver devresi daha ekliyorum. Piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz, evinizde arabanızda kullanabileceğiniz, güzel bir devre. İçerisinde hem RGB hem de mono şeması var.

BURDAN indirin ve inceleyin. Sormak istediklerinize cevap verebilirim.

tossun2008 hocam, devreyi özellikle senin için ekledim. Kolay gelsin

Eywallah saolasın. Anladığım kadarıyla basit bir osilatör ile ledleri sürüyorsunuz. ve BDX53C transistörleriyle de led lere enerji veriyorsunuz. Akım sınırlamayı nasıl yaptığınızıda çözersem size ben daha basit bir devre dizayn edebilirm. hem de RGB de kullanabilirsiniz.

bu devre benim işimi görürmü ? :)

Evet görür, Tossun hocam, zaten klasörün içinde RGB side var. Kartta 2 tane 1,5ohm direnç var. Eğer bir tanesini bağlarsanız 350mA, ikisinide bağlarsanız 700mA sabit akım verir.

seçkin bu devreyi toplattık diyelim neler yapabilir (kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri