Yanlış Inverter Seçimi

Bugun itibari ile Monofaze olan modelini aldım, Trifaze'yi artık kendimiz satacağız onun içinde gerekli yerlere ilan girdim.

Bundan sonraki süreçte tek korkum ev artık tek faz'dan beslenecek,

Gerçi burası küçük 80 M2'lik 2+1 Ev umarım sorun olmayacaktır.

Direkten eve gelen kablo 4 x 10 İdi artık 1x 10 olacak mecburen sizce bu sorun yaratırmı arkadaşlar ?

@nukleersantral @serkan_48

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bugun itibari ile Monofaze olan modelini aldım, Trifaze'yi artık kendimiz satacağız onun içinde gerekli yerlere ilan girdim.

Direkten eve gelen kablo 4 x 10 İdi artık 1x 10 olacak mecburen sizce bu sorun yaratırmı arkadaşlar ?

Direkten eve gelen hat neden 1x10 oluyor? Bunu anlayamadım. Evide monofaze sisteme mi dondureceksiniz?

Satış için zorunlu değilse, şebekeyi monofaze çevirmeniz gerekmiyor bence. Satış işleri ne şekilde yürüyor bilmiyorum ama trifaze evi monofaze ile bekleyebilirsiniz.

Direkten eve gelen hat neden 1x10 oluyor? Bunu anlayamadım. Evide monofaze sisteme mi dondureceksiniz?

Inverteri ve panelleri on grid sistemde stabil kullanabilmem için tek faz getirmem gerekiyor

Malum inverter monofaze oldu ve tek faz verebiliyor

Aslında direkten değil GES panomdan eve 1 faz gidecek daha önce 3 faz gidiyordu
Merhabalar.
1x10 dan kastınız nedir ev 1 fazdan beslenecek bunumu demek istediniz.
Satış için zorunlu değilse, şebekeyi monofaze çevirmeniz gerekmiyor bence. Satış işleri ne şekilde yürüyor bilmiyorum ama trifaze evi monofaze ile bekleyebilirsiniz.

Şebekeyi çevirmiyorum hocam direk diyince yanlış anlaşıldı sanırım :)

Yine 3 faz bana lazım su kuyum var yine onu kullanmaya devam edeceğim ancak onu hiç invertere ugratmayacagım

Gerçi kuyunun 1 fazini da invertere verip diğer 2 fazi sebekeden alsam da olur galiba böylelikle Bi kısmı panellerden gider

1x10 sehven yazılmış sanırım, 2x10 olmalı. Bulunduğum Kocaeli/Kandıra bölgesinde direkten sayaca 2x6mm2 kablo çekildi. Ben de sayaç ev arasına aynısını çekeceğim. Kabloyu aldım. Birkaç aydır 3x1.5mm2 seyyar kablo ile buzdolabı ve ışıklandırmayı çalıştırıyorum. Sayacın dibinde topraklama çakıldı, 3x6'lık kablo yerine konteyner evin dibinde de bir adet daha topraklama çakacağım.

1x10 sehven yazılmış sanırım, 2x10 olmalı. Bulunduğum Kocaeli/Kandıra bölgesinde direkten sayaca 2x6mm2 kablo çekildi. Ben de sayaç ev arasına aynısını çekeceğim. Kabloyu aldım. Birkaç aydır 3x1.5mm2 seyyar kablo ile buzdolabı ve ışıklandırmayı çalıştırıyorum. Sayacın dibinde topraklama çakıldı, 3x6'lık kablo yerine konteyner evin dibinde de bir adet daha topraklama çakacağım.
Elbette Nötr de olacağı için

2 x 10 oluyor aslında

Benim anlatmak istediğim artık evi 3 faz ile değil tek faz ile besleyecegim monofaze inverter aldigim için

Elbette Nötr de olacağı için

2 x 10 oluyor aslında

Benim anlatmak istediğim artık evi 3 faz ile değil tek faz ile besleyecegim monofaze inverter aldigim için

Bu durumda sorun yok hocam. Monofaze, bir konut için gayet yeterli. Böylece artıl inverter cihazınızdan tam anlamıyla faydalanabileceksiniz

Aynen öyle
Bu durumda sorun yok hocam. Monofaze, bir konut için gayet yeterli. Böylece artıl inverter cihazınızdan tam anlamıyla faydalanabileceksiniz

Bu arada ihtiyacı olan var ise elimde Huawei 5 kw on grid hybrid trifaze inverter ve smart meter cihazı bulunmaktadır

İhtiyacı olan arkadaşlar özelden ulaşabilir uygun fiyata verilecektir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri