Yanıp sönen led (650-700 ad)

bir flip flop devredi veya 555 li timer devresinin çıkışına 2n3055 tarzı bir güç transistörünü sür transistörde ledlerin besleme gerilimi ne ise 5,6,9,12 volt ne ise onu açıp kapayarak istediğin işi yapsın.

Arkadaşlar bir dekerasyon projesi için led lazım oldu. Elimde vardı kullandım tam projenin sonuna gelmiştim ki
yeşil ve kırmızı ledlerden bir iki tanesini kazra yaktım gidip yenilerini aldım ama elimdekiler gibi canlı ve güçlü ışık vermediler
kaç kere değiştirdiysem sonuç hep aynı oldu oysaki yeni aldığım ledlerin özellik bakımından elimdekilerle farkları yoktu yani (55mm 3v round led-Kırmızı,Sarı,yeşil,mavi, beyaz ) yinede bir türlü o istediğim canlı yüksek verimi alamadım. voltajları bile değiştirdim direnc kulandım yok açıkcası anlamdım bu işten bir şey. Aldığım yerlere durumu anlatım teyyy kime ne anlatıyorsun git duvara anlat daha iyi yani projede oyle yarım kaldı istanbuldan sipariş vermeyi düşünüyorum ama nerden nasıl alacağımı bilemiyorum açıkcası yardımcı olursanız sevinirim

Paylaş
m-stwitter.png
m-sfacebook.png

Arkadaşlar bir dekerasyon projesi için led lazım oldu. Elimde vardı kullandım tam projenin sonuna gelmiştim ki
yeşil ve kırmızı ledlerden bir iki tanesini kazra yaktım gidip yenilerini aldım ama elimdekiler gibi canlı ve güçlü ışık vermediler
kaç kere değiştirdiysem sonuç hep aynı oldu oysaki yeni aldığım ledlerin özellik bakımından elimdekilerle farkları yoktu yani (55mm 3v round led-Kırmızı,Sarı,yeşil,mavi, beyaz ) yinede bir türlü o istediğim canlı yüksek verimi alamadım. voltajları bile değiştirdim direnc kulandım yok açıkcası anlamdım bu işten bir şey. Aldığım yerlere durumu anlatım teyyy kime ne anlatıyorsun git duvara anlat daha iyi yani projede oyle yarım kaldı istanbuldan sipariş vermeyi düşünüyorum ama nerden nasıl alacağımı bilemiyorum açıkcası yardımcı olursanız sevinirim

Paylaş
m-stwitter.png
m-sfacebook.png
Öncekileri aldığınız yere sorun ledlerin; kandil-lux gücü nedir, açısı nedir? bu bilgi ile arayın piyasada.

Merhaba Mesut Hocam video yu izledim bende öğretmenim ve böyle birşey yapmayı planlıyorum yardımcı olabilir misiniz?

ambalaj üzerinde ledlerin öellikleri yazar.
635-650 nm gibi 635~650nm 5mm Red Light LEDs - White (30 PCS) - Free Shipping - DealExtreme veya
DIY 10-12LM 6000-6500K White SMD 5050 LED (100-Piece Pack) - Free Shipping - DealExtreme 10-12lm(lümen-kandil) beyazlar için 6000-6500k gibi ifadeler yer alır öncekileri satın aldığınız dükkandan bu veya benzeri ifadeleri öğrenin. Açı değeri de önemli 30-60 vb.

Eyvallah çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri