Yanıp sönen led (650-700 ad)

650-700 ad. arası ledin kısa aralıklarla yanıp sönmesi için (tabela gibi) devre arıyorum, 2 gündür bulamadım, bana bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır? şimdiden çok teşekkürler.

dotmatris gıbı ledlerı yakmak ıstersen neden olmasın tarama yontemı 700 değıl 7000 ledı yakarsın her led yanarmış gıbı gorunur ama sırayla yanarbence bu yontemı dene hem enerjı tasarrufu yapmış olursun ıstedığın farklı bışeyse özür:)

benim istediğim devre ledledi flaşör led gibi yakıp söndürecek, tek istediğim bu, başka bir özelliğe gerek yok, bulduğum devreler 2li 3lü 700 led için nasıl bir devre yapılması gerekir.

Merhaba
Öncelikle kullanılacak ledlerin voltajını ve de akımını bilmek gerekir.Ledler guruplar halinde güçlü transistörlerle sürülebilir.

kırmızı mantar led kullanacağım, piyasadakiler arasında farklılıklar varmıdır bilmiyorum.

Yaptığım bir led pano var .. Videosunu yüklüyorum bi bak işini görürse tarif edeyim...

Ekli dosyalar

• MOV0054A.rar
    1,020.7 KB · Görüntüleme: 126
kardeş vermiş olduğun videodaki pano çok güzel, bunun yanıp sönen olması bile yetecektir, senden yardım bekliyorum, teşekkürler.

dostum devre cızmemı ıstermısın kafandakılerı tam olarak aktarırsan yapma yollarını soleyebılırım

led ler kara şimşek gibi sıraylamı yanıp sönecek yoksa hepsi birdenmi.

Basit bir plip flop devresi yap çıkışınıda IRFZ44N ile sür 49 ampere kadar yük taşır.
Kolay gele...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri