Yıldız ucgendeki akım sorunu

Cith

Üye
İyi günler arkadaşlar
Elimde 75 kW 1000 devir Asenkron motor var bu motor yıldız üçgende çalışıyor amper değerlerini kontrol ettiğimde bosta iken bir fazı 70 diğer fazları 40 çekiyor yüke bindiginde işler değişecektir.diger motorlarda durum bütün fazlar eşit sebebi ne olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kontaktorlere yedek kontak takımı taktım
Şebeke voltajını kontrol ettim.motor saramamislar diye bobinajciyi cagirttim nafile. Sonuç 0.

Motor sargı omajlarını ölçermisiniz?

Meger ölçü aletiniz varsa her sargıyı şase ilede ölçüp izolasyon testini yaparmısınız izolasyon omajlarıda kaç ohm çıkıyor yazarsanız yorum yapalım.

1- Sargı omajları ( her sargıyı ayrı ayrı yazınız )
2- Meger omajları ( her sargıyı ayrı ayrı yazınız )
3- Şebeke voltajı ( her faz - faz arasını ayrı ayrı )
4- Motor boşta çalışırken faz amperleri

Birde ölçüm yaparken ölçümüne güvenilen bir ölçü aleti ile ölçünüz. Ölçümü bizi yanıltacak kadar kalitesiz bir ölçü aleti ile yada kalibrasyonu kaymış bir ölçü aleti ile yapacağınız ölçüm yanlış sonuçlara ilerlememize neden olabilir.

Bu bilgileri alıp buraya madde madde yazarmısınız?

Birde hangi ildesiniz?

Sanırım sorunu buldum.tek fazın yüksek çekmesinin sebebi kablonun bir yerden kırılması. Motor sıfır alındı. Vans in yani ezicinin gövdesine faz kalemi tuttugumda lambasını yaktı bir fazdan kaçak var.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri