yıldız -üçgen yol verme için kontaktör seçimi

ersalasa katılıyorum hem ayaklardan biri sorun çıkarsa başına işolur sarımıda iyi para bence eniyisi sürücü al veya aldır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kardeş bu paylaşım için çok sağol bu programı tam bir aydır arıyordum. paylaşım için teşekkürler

şifre yanlış

kontaktör seçimi kw ya göre yapılır.132 kw lık kontaktör dersen bulursun..akıma göre olan termikdir..saygılar

slm arkadaşım pratik olarak sana şunu söyleyim. asenkron motorlar y/ü çalışmada güçü kadar akım çekerler yani 132 kw ise 145a kontaktör sabit ve üçgen kontaktörü seçeçeksin yıldız kontaktörünüde bir küçüğünü seçeçeksin termiğinde 132A ri aralıgınnda olacaktır. tmş. veya mkş seçimindede 160A dir. kolay gelsin.

Kardes motor kontaktorun 150A, üçgen kontaktörün 150A, yıldız kontaktorun 100A oldugu zaman rahatlıkla motora yol verebilirsin piyasada bu dediğim amper degerinde kontaktörleri kolay bulursun ayrıca cıkısına termik kullanacaksan 130-150A termik kullan bunuda rahat bulabilirsin, termik ayarını motor kontaktorunun cıkısına tak 132A olana ayarla bu şekilde rahatca verim alabilirsin.

sıemens 3tf 52kontaktör senin işini rahatlıkla görür yada 3TF 50-51 bunlarda olur benim motorlarımda var kullanıyorum bir sorun yok

Simens şalt seçim programını,ali4592518 arkadaşımızın isteği üzerine tekrar ekledim.Daha
önceki eklemiş olduğum program bende açılıyor olmasına rağmen,başka bilgisayarlardaki
problem nedeniyle açılmıyor olabilir.Umarım sorunsuz çalışır.

Ekli dosyalar

• Simensaltseim_rar.zip
    2 MB · Görüntüleme: 227

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler