Yüksek gerilim sigorta atması

arkadaşlar geçen gün bir o.g arızaya gittik kabinden kesici açmış kesici 2 kasabayı beslemekte 2 kasabanın birinde o.g var iken diğer aynı hattan beslenen hatta o.g yoktu ölçüm yaptık o.g ıstanka ile hatbaşı ayırıcısını açıp tekrar beslediğimizde 1. kasabada enerjilendi şimdi arkadaşlar sorum şu sizlere nasıl oluyorda ayırıcı kapalı olduğu halde og enerji gitmez aynı hattan camper alıyor fakat elektrik yok hiç böyle arıza ile karşılaşan oldumu cevaplarınız ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yokmu cevap , bu soruyu 2 mühendis 6 teknisyen 1 usta cevap veremedi lütfen bilgilerinizi tecrübenizi paylaşınız

1-Orta gerilimden nasıl ölçüm yapıyorsun ve hatta enerji olmadığını nasıl tespit ediyorsun ?
2-Istankayla niye ayırıcı açıp kapatıyorsun ?
3- Tek kesiciyle niye iki ayrı yerleşim yeri besliyorsun ?
4-Senin lokal ve hiçbir emaresi ortada görünmeyen ; dağıtım şeması hakkında hiç bir bilgimiz olmayan ; ve senin kapalı anlatımınla hiç bir şey anlaşılmayan arızana ne dememizi bekliyorsun ?
Daha öncede burda teknik elemanlar üstünden yine polemik yürütülmeye çalışılmıştı ; yok mühendis yapamadı ben yapdım ; yok teknikeri ters köşe yapdım ; saçmalık ; zırvalık ....
İşinizi yapın ; kimseylede uğraşmayın ; saçmalamanın alemi yok........

Son düzenleme:
Aranızda müneccim var mı diye sormak istiyor herhalde :D

OG sigortası attığında, elektriğin zayıf gelmesinin en büyük sebbelerinden biri şudur :
OG sigortasının atması demek, içerisindeki telin kopması demektir. Fakat bu tel koptuğu zaman, koptuktan sonraki durumuna bağlı olarak, sigortanın iki ucu arasındaki 34.500 voltun baskısıyla, zayıf bir akım akmaya devam eder. Özetle, OG sigortası patladığında, marka kalitesine bağlı olarak, o faz, %100 izole edilmiş olmuyor maalesef..

SAÇMALAMIYORUZ SORU SORUYORUZ HALEN YOK CEVAP

Enerji hattımız tek kesiciden beslenmekte 2. Kasabada enerji var 1. Kasabada enerji yok ayırıcı camperle irtibatlı enerjiyi og ıstanka ile ölçüm yapılmakta ayırıcıyı açıp kapamamızın sebebi hatta sorun olup olmasını kontrol ayırıcıda tel sarılı sizlere böyle bir arıza ile karşılaştınızmı diye soruyorum hayır cevap olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri