Yük asansörü yapmak istiyorum....

canj23

Üye
arkadaşlar bir yük asansöru yapmak istiyorum 3 katlı ve her 3 katta 3 ad. buton bulunacak diyelimki 1. kattayım hem 2 hem 3 hemde birinci kata asansörü gönderebilecegim 2. ve 3. katlardada calısma sekli aynı olucak yardımlarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın canj23 elimde öyle bir proje var ekts de uygulamalı fakat benim sorunum şöyle ben bunu bu sitede nasıl paylaşacağımı bilmiyorum bana bu konuda yol gösterirseniz yollarım

sayın canj23 elimde öyle bir proje var ekts de uygulamalı fakat benim sorunum şöyle ben bunu bu sitede nasıl paylaşacağımı bilmiyorum bana bu konuda yol gösterirseniz yollarım

Sayın yaga proje elinizde hala varsa bana da lazım.

Arkadasim yuk asansorunu yaptirmadiysan eger yardimci olabilirim...

Arkadasim yuk asansorunu yaptirmadiysan eger yardimci olabilirim...
arkadaşlar 3 duraklı yük asansörü için elinde projesi olan varmı yardımcı olurmusunuz teşekkürler

yükseklik 12 mt 8 mt halat çalışacak zemin 1 ve 2 ci kat durakları var motor tek hız 2 ton kapasiteli biz 1 ton taşıyacağız 2 direk arasında 4 tekerlekli bir platform var etrafında korkuluk var
bunun için bir elektronik kart
katlar arası swich mi yoksa kapasitif sensörmü
her kata çağırma ve acil stop
kabin içerisine zemin -1 - 2 ci kat ve acil stop dan oluşan grup buton veya vinç butonu
motorda fren veya başka bir emniyet varmıdır olmalımı
bu konuda fikir verecek varmı acaba

2 katlı asansör planı.Asansör aşağı yada yukarı çalışırken kapılar kilitli kalıyor.Yukarı gelince ve aşağı gelince durdurma swichleri durduruyor.Kapılar açıkken çalışmıyor.Asansör yukar katta iken aşağı kapı açılmıyor.Asansör aşağıda iken yukar kapılar açılmıyor.Asansörü ara katta durdurursan iki kapıda açılmıyor.
Frenleme Kontaktör üzerindeki No kontağından geçiyor.220 balata var.

Ekli dosyalar

• IMG_20180220_231129.jpg
    IMG_20180220_231129.jpg
    351.6 KB · Görüntüleme: 54

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular