XLPE kablo hasarı ne ölçüde ve yapılması gereken?

İşin olağan akışı vardır birde inisiyatif diyelim ..
Burada olması gereken yapılmış.
Sorumluluk , riski yok etmek başta gelir.
Bir durum olduğunda niye yapmadınız derder.

Kolay gelsin sağlıcakla.
teşekkür ederim size de kolay gelsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi, başkalarina yapmamalisiniz. Bu gibi basit bir diş kilif yırtığı için ; ücretini başkaları ödeyecek diye de olsa test aracı getirtmek bana göre isguzarliktir. Fotoğraf ve video çekersiniz, hasarın tutanağı ve akabinde tamirattan sonraki ilk deneme beslemesini de tutanak ve şahitler ile yaparsınız. Olumsuz bir şeylerle karşılaştığınızda hiç kimse niye test aracı getirmediniz diyemez.
Kablo daha kötü bir hasar almış olsaydı belki olabilrdi.
Bu uzay mekiği değil,basit bir dış kılıf yırtığıdir.
Hiç bir taşın altına elimi sokmayayim. Sıfır sorumluluk kabul edilemez. Yetkiniz varsa sorumluluk alacaksınız.
Her zaman bilinçli, bilgili, akılcı bilimci ve bunlardan aldığınız güçle adaletten yana olmanızı dilerim.

Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi, başkalarina yapmamalisiniz. Bu gibi basit bir diş kilif yırtığı için ; ücretini başkaları ödeyecek diye de olsa test aracı getirtmek bana göre isguzarliktir. Fotoğraf ve video çekersiniz, hasarın tutanağı ve akabinde tamirattan sonraki ilk deneme beslemesini de tutanak ve şahitler ile yaparsınız. Olumsuz bir şeylerle karşılaştığınızda hiç kimse niye test aracı getirmediniz diyemez.
Kablo daha kötü bir hasar almış olsaydı belki olabilrdi.
Bu uzay mekiği değil,basit bir dış kılıf yırtığıdir.
Hiç bir taşın altına elimi sokmayayim. Sıfır sorumluluk kabul edilemez. Yetkiniz varsa sorumluluk alacaksınız.
Her zaman bilinçli, bilgili, akılcı bilimci ve bunlardan aldığınız güçle adaletten yana olmanızı dilerim.
Bakın bu konunun işgüzarlıkla alakalı olduğu bir durum yok, bugün bir araç çağırmak kdv dahil 3 bin tl dir. Fakat ben 1km uzağa kablo çekiyorsam (4 adet )ve enerji vermeme 2 ay varsa niye o zamanı riske atayım tamam bişey yok gibi görünüyor fakat, 2 aydan önce enerji veremiyeceğim zaten bu süre zarfında testimi yaparım daha 100.metrede hasar gördüğü için geri kalanı ona göre önlem alırım. Ben bütün yeri kazıp 1 km boyunca kablomu gömüp herşeyi hazır hale getirdikten sonra kazı, dolgu ,kablo çekme işciliğinin maliyetiyle karşılaştırın isterseniz. Yani test aracının faturasını da kendimizde yaptırabiliriz, burada bence konu bu değil. ama önerileriniz için teşekkür ederim.

İki ay sonra enerji verebileceğinizi bilmiyordum. Öyleyse mantıklı olabilir. Kazı dolgu ve kablo çekimi masrafı diyorsunuz. Kabul edecek otorite tamirli kabloyu kabul etmeyecekse zaten hemen yeni bir kablo çekmeniz gerekir. Yok tamir kabul edilecekse hasarlı bölgeye özel bir dolgu yapılarak, enerji verildiğinde patlak olursa o zaman tamiri yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri