X5 kombi sayaçtan süzme saat yaptım yardim lazim.

hunturk

Üye
Merhaba arkadaslar sorunum x5 kombi sayaç sözme saat olarak kullanmak için satın aldım satın aldığım kişi bu Sema ile kullana bileceğimi söyledi
Screenshot_20230129_122947_WhatsApp.jpg
Screenshot_20230129_122836_WhatsApp.jpg

Sorun yaşamışım bu şekilde çünkü makinam da dengesiz akım hatası almaya başladım. Bugün iptal edeceğim hata gidecekmiş diye bakacam yinede yardımlarınızı bekliyorum bunu süzme saat olarak akım trafosu olmadan kullanmak istiyorum iyi günler şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Resimdeki gibi yaptım fakat makinaya N bağlamadım hat girişi var N bağlı saate fakat yük çıkışı vermedim onun yerine makinanın kendi toprak hattı bağlı

Resimdeki gibi yaptım fakat makinaya N bağlamadım hat girişi var N bağlı saate fakat yük çıkışı vermedim onun yerine makinanın kendi toprak hattı bağlı
Çalıştırdığıniz cihaz 3 fazlı ise noturu bağlamanıza gerek yok

Evet 3 fazlı bu Sema ile sorunsuz çalışıyor sanırım akım sorunu tezgahları ilgili yinede sayacı sökecem deneme amaçlı Birde normal toprak hattı bağlı tezgahta

Sayaç, X5 yani akım trafosu ıle baglanıyor. Bu şekılde en fazla 5 amper yük baglıtyabilirsin. İşaaretli baglantı şemasını altındakı şemaya göre olacak. Bu sayaç ile akım trafo gerekir.

Tezgah 100 Amper şuanda N iptal ettim sorunsuz çalışıyor. Ne gibi bir sorun olur ve 100 Amper süzme sayaç öneriniz varmı şuanda hersey yolunda ama

Nötr tesgah için lazım degil, sanırım. Motor ve tezgah gövdesi için, toprak lazım. Kumanda devresinide, 2x380 volt girişli,......... volt çıkışlı kumanda trafosundan alıyordur.
Sayaçın, 3 X 100 amper olması gerekır.

Merhaba arkadaslar sorunum x5 kombi sayaç sözme saat olarak kullanmak için satın aldım satın aldığım kişi bu Sema ile kullana bileceğimi söyledi

Sorun yaşamışım bu şekilde çünkü makinam da dengesiz akım hatası almaya başladım. Bugün iptal edeceğim hata gidecekmiş diye bakacam yinede yardımlarınızı bekliyorum bunu süzme saat olarak akım trafosu olmadan kullanmak istiyorum iyi günler şimdiden teşekkürler

Satın alınan sayaç sıfır sayaçmı ?

Sıfır sayaç ise .....
Satın aldığınız üretim tarihi 2013 yılı ürünü . ( Fotonuz )
10 yıllık değişim zamanı gelmiş durumda süzme olsada garantisi durumu , ticaret bakanlığı elektronik cihazlar satış sonrası hizmetleri yılı ? , ürünün bataryası tükenmek üzeredir veya özelliğini bitirmeye yakındır .

2013.png

Evet bataryası değişmiş sadece bir tezgahın ne kadar enerji tükettiğini takip etmek istiyoruz o yüzden bunu aldık ikinci el aldım sıfır değil. Bugün testleri yaptım maksimum hızda çalıştırdım 60 70 amper çekmiştir ve gayet iyi çalışıyor gözüküyor

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri