X5 kombi sayaçtan süzme saat yaptım yardim lazim.

Evet sayaç X5 akım trafolu sayaç bunu akım trafosuz bağlamanız mümkün değil, sayacı akım trafosuz bağlamaya çalışırsanız muhtemelen zarar görecektir. Normal düz sayaçta bağlasanız akımınız 100 amper civarı olduğu için buda kurtarmaz. Her halükarda akım trafosu kullanmak zorundasınız. Piyasadaki akım trafosuz düz sayaçların geneli 100 amperdir, buda bağlantıyı riske atar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayaç çalışıyor değer okuyor direk bağlantı şeması ile bağladım akım trafosu sayaçtan pahalıya geliyor şuan için hiç bir sorun yok bu süzme sayaç görevi görecek

Sayaç çalışıyor değer okuyor direk bağlantı şeması ile bağladım akım trafosu sayaçtan pahalıya geliyor şuan için hiç bir sorun yok bu süzme sayaç görevi görecek

Sayaç çalışır sen hesabı şöyle yap sayaç ne zaman patlayacak ne zaman yangın tehlikesi oluşturacak. Sayaçların içinde minik akım trafoları vardır ve bunlar en fazla % 120-%130 yüklenmeye dayanabilir. Akım trafosu patlaması sonucu kül olan panolara çok rastlamıştım dağıtım şirketinde çalıştığım yıllarda. Eletrikte hiç bir iş zorla olmaz biz sana yapma diyoruz tecrübelerimize yada eğitimimize dayanarak sen ısrarla bir şey olmaz yapıyorum modundasın. Diyecek söz yok

Anladım ozaman bana ucuz yollu iş görecek akım trafosu öneriniz varmı bundan kaçış yok sanırım

Anladım ozaman bana ucuz yollu iş görecek akım trafosu öneriniz varmı bundan kaçış yok sanırım

ikinci el malzeme satan web siteleri var ben en son tanesini 100 tl ye almıştım net üzerinden yada özelden yaz kendi malzemecimin irtibat numarasını vereyim selamımı söyle yardımcı olur.

İnternetten bakam ikinci el bulamazsan onunla iletişime geçeyim
Screenshot_20230130_091152_sahibindencom.jpg

Hocam şöyle birsey iş görürmüş?

Yük akımın biraz üstünde seç 100 amper civarı akımın var 150/5 seçmen daha iyi olur.
Tamam Hocam
Neden x5 sayaç kullandınız ki? Madem akım trafosu kullanmayacaktınız bari direk bağlı kombi sayaç kullansaydınız.
Valla hocam bildiğimden değil bana elektirikci bi abim söyledi kombi sayaç al dedi internetten bunu aldım 125/5A alsam sıkıntı olurmu ya da 400/5 A

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri