WinCC Scada ve S7 200?

ermanas

Üye
arkadaşlar merhaba,
WinCC ile s7 200 bağlantısı için bi kaç konu açılmış hatta bi arkadaşımız gayet güzel anlatmış, PC access programının kurulmasını ve tag ların atanması ile ilgili,
ancak pc access programını nerden bulabilirim bu bi sorun ?
sistemim ise şöyle; gerekli bağlantıyı kurmak için umarım başka önerisi olan arkadaşlar olur,
s7200 plc cpu222
WinCC V7.0 Demo
OS Vista home premium
Küçük bi mixer simulasyonu gerçekledim,
çalışmasını istediğim iki-üç tane motor var
s7-200 ile WinCC arasındaki bağlantıyı hala kurabilmiş değilim, bilgisayardan tek bir girişe veya çıkışa bir hareket verebilsem sorun ortadan kalıcak,
tezinde teslim tarihine az kaldı yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
öncelikle home os ile yükleme yapamazsın business yada pro olucak net bağlantım zayıf o yüzden pc acces göndeemiyorum

Programlarla alakası yok kardeşim.WinCC ile S7 200 OPC Server olarak Tag'leri düzgün yaparsan oluyor.Herhangi bir program yüklemene gerek yok.

citect kütüphanesinde s7200 var diye biliyorum. plc'yi programladın kablo ile bağlantıyı kurmak için citect communication dan s7-200 PPI seçmelisin. opc'ye gerek duymadan çalışır. ama çok fazla hızlı bilgi alış verişi yapamaya bilir.

arkadaşlar,
yardımları olan arkadaşlar için teşekkür ederim.
tezimi bitireli baya oldu hatta piyasada bu konuda işlerde çalışmaya başladım bile diyebilirim.
kendini Scada plc otomasyonu hakkında geliştirmek isteyen tüm öğrenci arkadaşların scada konusunda tez almalarını tavsiye ederim..
çoğu konuda da kendilerine yardımcı olabilirim..

arkadaşlar merhaba,
WinCC ile s7 200 bağlantısı için bi kaç konu açılmış hatta bi arkadaşımız gayet güzel anlatmış, PC access programının kurulmasını ve tag ların atanması ile ilgili,
ancak pc access programını nerden bulabilirim bu bi sorun ?
sistemim ise şöyle; gerekli bağlantıyı kurmak için umarım başka önerisi olan arkadaşlar olur,
s7200 plc cpu222
WinCC V7.0 Demo
OS Vista home premium
Küçük bi mixer simulasyonu gerçekledim,
çalışmasını istediğim iki-üç tane motor var
s7-200 ile WinCC arasındaki bağlantıyı hala kurabilmiş değilim, bilgisayardan tek bir girişe veya çıkışa bir hareket verebilsem sorun ortadan kalıcak,
tezinde teslim tarihine az kaldı yardımlarınızı bekliyorum...

Bahsi geçen konunun bağlantısını verebilir misiniz lütfen?

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri