protool pro / s7 200 /pcppi

elko

Üye
selam arkadaşlar.bi sorunum var.s7 200 226 modeli ile plc eğitimi ,protool pro ile Scada eğitimine başladım.s7200 i/0 bağlantılarını bağlantılarını yaparak kendime bir deney seti oluşturdum.yaptığım plc programını (siemens pc ppi ile)plc ye yükledim.programı çalıştırdım.bağlı olan kontaktör v.s.alıcıları force yaparak test ettim.her şey tamam çalışıyor.fakat scada sisteminde (protool pro) kullanıyorum.tag ları programladım. start/stop/kontaktör vs....runtime yaptığımda malesef iletişim kuramıyorum.(protokol ppi)runtime esnasında ps/ts adapter not response uyarısı geliyor. bi türlü başaramadım. 1 haftadır uğraşıyorum.bu aşamayı geçemediğimden malesef ilerliyemiyorum.deneyimli arkadaşların bilgisine ve yardımına ihtiyacım var.başka hangi ayar yapmam gerekir ve ya ne yapmam gerekir arkadaşlar..yardım.....:(:(:(

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Çoook eskilere ait bir olay;Protool 'da pc ,plc iletişimini doğru seçtinmi?Yani adres,iletişimprotokolü,iletişim hızı vs,,,Kontrol edip denemen lazım...Kolay gelsin...dahada sorun olursa özel mesaj at zira burası baktığım bir altforum değil...

Son düzenleme:
seçtim abi .hepsini denedim.ppi kablo 2 ile 5 =1 ..protool ayarlarında : driver= s7 200 v/6 ,interface =dp/mpi adress=1 communication adress =2 profile= ppi baud rate =9,6 high adress =31 number of masters =1:(:(:(

Kullandığın kablo eski s7 200 kablosumu yoksa üniversal s7 kablomu..(adapter)?(s7200,s7300,s7400,profibus vs)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri