WinCC 2007 Proje açma hatası

Merhabalar WinCC de proje açılma esnasında MSSQL$WINCCFLEXIBLE Kapalı olmadıgı ve çalıştıgı hatasını alıyorum ve proje açılmadan kapanıyor.Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaş oldumu acaba?

Ekli dosyalar

• WinCC Proje Açma Hatası.rar
    18.1 KB · Görüntüleme: 58
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar WinCC de proje açılma esnasında MSSQL$WINCCFLEXIBLE Kapalı olmadıgı ve çalıştıgı hatasını alıyorum ve proje açılmadan kapanıyor.Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaş oldumu acaba?

pc deki her winccflexible projesi için aynı hatayı veriyorsa sorunun şu olabilir;
sql düzgün yüklü olmayabilir. eğer antivirüs programın varsa sql dosyalarından birini bozmuş olabilir veya yüklerken yanlış yüklemiş olabilir. firewall ve virüs programlarını vb.. kapat. Database dosyaları ile ilgili bir sıkıntı olabilir uyarısı veriyor. denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler den MSSQL$WINCCFLEXIBLE Açık seçeneğini işaretle.

eğer bu hatayı sadece bir projede veriyorsa projenin database dosyaları bozulmuş demektir. ".hmi" uzantılı hariç o projenin yer aldığı klasördeki tüm dosyaları sil (.dbf vb..) ve ".hmi" uzantılı programa çift tıkla. dbase yeniden oluşturacaktır. kolay gelsin

james sr; arkadaşım verdigin ön bilgiler için teşekkür ederim.SQL Server 2005 ile ilgili sorun olacak pc den tamamen kaldırdım WinCC Kurulumunu tekrar yaptım (denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler den MSSQL$WINCCFLEXIBLE Açık ) Olarak görünüyor ve proje açılıyor.Başarılar dileklerimle.

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri