Sinamics WinCC v7.0 ASIA

databese

Üye
Merhabalar,

Elimde daha önceden Sınamıcs WinCC v7.0 ASIA ile yazılmış revize etmem gereken bir program var. Uzun süren bir arama sonrası Sınamıcs V7.0 Asıa yazılımını buldum ve Sanal Makine üzerinden Windows 7 Professional 64 bit işletim sistemine kurdum.
Lakin Projeyi açmaya çalıştığımda ''the project cannot be opened before it is converted with project migrator'' hata mesajını yeni bir proje oluşturmaya çalıştığımda ise "No or invalid Project Context, ASO cannot work correct" hata mesajını alıyorum. Sebebini çok araştırdım tavsiye edilen çözümleri denedim ama bir faydasını görmedim.

Neler yapabilirim. Daha önce karşılaşan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar ise sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Öncelikle WinCC "before it is converted with project migration" uyarısı verdiğine göre elinizdeki proje ile Program birebir aynı versiyona sahip değil bu yüzden convert yapmak istiyor.

Diğer bir konu WinCC ASIA NIN bilgisayarınızda çalışması için windows dilinin de çince olması gerekiyor (Biz daha önce çinli arkadaş ile bu şekilde çalıştırabilmiştik).

Ve son olarak projenin Çinli arkadaşların getirdiği şekilde fizibil olmadığını karar vererek Tüm HMI'ları muadil markalar ile değiştirdik. ( Tabii olarak bu 2004 Yılı meselesiydi şu anda belki daha kolay bir yolu bulunabilir)

Öncelikle WinCC "before it is converted with project migration" uyarısı verdiğine göre elinizdeki proje ile Program birebir aynı versiyona sahip değil bu yüzden convert yapmak istiyor.

Diğer bir konu WinCC ASIA NIN bilgisayarınızda çalışması için windows dilinin de çince olması gerekiyor (Biz daha önce çinli arkadaş ile bu şekilde çalıştırabilmiştik).

Ve son olarak projenin Çinli arkadaşların getirdiği şekilde fizibil olmadığını karar vererek Tüm HMI'ları muadil markalar ile değiştirdik. ( Tabii olarak bu 2004 Yılı meselesiydi şu anda belki daha kolay bir yolu bulunabilir)
Programın versiyon olarak uyumlu olduğundan eminim Almış oldugumuz sistemde WinCC V7.0 +SP3 ASIA K7.0.3.0 benim şuanda kullanmakta olduğumda.
Onun haricinde açıkcası çince denemeyide pek düşünmüyorum. Muadilleri ile değiştirmek daha kolay olsa gerek.

Tekrardan merhabalar WinCC yazılımını windows xp sp3 32 bit te kurup tekrardan denedim.
Şu anda kendim proje oluşturabliyor, Project Dublicator ile backup alabiliyor ve almış olduğum backup u hiç bir sıkıntı çekmeden tekrardan açabiliyorum. Elimdeki düzeltmem gereken proje ile kendi backup dosyalarımı karşılaştırdığımda MsSql ile alakalı olan dosya isimlendirilmesinin proje dosyası ile aynı olmadığını farkettim. Dosya isimlerini düzelttiğimde bu sefer sırasıyla aşağıda yer alan uyarı ve hatalar ile karşılaştım. Sizce şimdi ne yapmam gerekir

Ekli dosyalar

• hata3 - Kopya.png
    hata3 - Kopya.png
    49.4 KB · Görüntüleme: 14
  • hata1 - Kopya.png
    hata1 - Kopya.png
    50.7 KB · Görüntüleme: 11
  • hata2 - Kopya.png
    hata2 - Kopya.png
    50.6 KB · Görüntüleme: 12
WinCC Server'in çalışmadığını ve sanırım konfugure etmeniz gerektiğini yazıyor, gerçekten zaman harcamaya değermi bilmiyorum ancak başarırsanız durumu buradan paylaşın lütfen.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri