Win7 iki laptopu birbirine bağlamak. Yardım!!!

2 laptopu adsl modemin kutusundan çıkan ethernet kablosuyla birbirine bağlayarak ağ kurabilirmiyim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

selam ,
xp de ağ kablosu ile iki laptobu birbirine bağlamıştım.win 7 de denemedim.ancak kullandığım kablo adsl kutusundan çıkan değilde cross bağlanmış bir kablo idi.düz kablo değildi.öncelikle düz ve cross kablo ile bilgi edin derim.kolay gelsin....

biraz araştırma yaptım düz kabloyu bağlarsan anakartın güney köprüsünü falan yakarsınız diyorlar ama ne kadar dogru bilmiyorum biriside bağlanabilir diyo ikilemde kaldım valla galiba cross en sağlıklısı

Eğer bilgisayarların auto cross-over destekliyorsa bunu arada switch kullanmadan bire bir kablo ile yapabilirsin. Bunu desteklemiyorsa cross kablo yapıp o şekilde bağlanabilirsin ama bilgisayarlara ip adresini elle vermelisin.

ip vermeyi araştrdım kafama yazdım kolay bi olay ama bilgisayarım cross-over destekleyip desteklemedğini nasıl anlarım cihazım win7 i5 asus

ip vermeyi araştrdım kafama yazdım kolay bi olay ama bilgisayarım cross-over destekleyip desteklemedğini nasıl anlarım cihazım win7 i5 asus

arkadasım kros kablo felan bunların hıç birine gerek yok sadece 2 pcne teamviewer yada benzeri program yukleyerek istediğini yapabilirsin..
örnek teamviewer la yapmak istersen her iki pc ye bağlantı ayarlarından ip ata 192.168.0.1 ve 192.168.0.2 gibi
daha sonra * team viewer extras menüsünden optionsa gel options
connection in local network secmesinden incoming lan connections accept exlısively olarak seç ve cık ıd numaran yazan kısımda belirlediğin ip numarasını görüyorsan aynı yöntemi 2 pc nede uyguladıktan sonra bağlantı kurabilirsin

adsl modemın ruter ıse zaten sen aynı agın uyesı ısen gayet rahat dosya paylasırsın zaten adsl modem sana ıp atıyor sen o ıp lerı statık olması ıcın sabıtleyebılırsın ag gecıdın ıse routerden alırsın senın tek atrastırman gereken adsl modemın kı dedıgıne gore eternet cıkısı verıyorsa mesela 4 port router modem ıse zaten her ıkı laptopu da wın7 ıse ag ayarlama merkezınden ag tanımlamayı acıp ev agına alırsan ve o esnada sana sordugu paylasım ayarlarını secersen kı onları gorunce anlıyacaksın muzık dosya resım fılan gıbı ıstedıgını yapmıs olursun ha otekı sekılde yukardakı bır arkadasın bahsettıgı team wıwer ıle pc den pc ye kontrol saglarsın uzaktan erısım yaparsın ve dıger pc yı kendı pc den kullanırsın sanırım yeterlı acıklama olmustur kolay gelsın.

Tşk arkadaşlar aradığım bilgileri 2 nizde vermişiniz. Bilgileriniz dahilinde istediğimi yaptım.

arkadasım kros kablo felan bunların hıç birine gerek yok sadece 2 pcne teamviewer yada benzeri program yukleyerek istediğini yapabilirsin..
örnek teamviewer la yapmak istersen her iki pc ye bağlantı ayarlarından ip ata 192.168.0.1 ve 192.168.0.2 gibi
daha sonra * team viewer extras menüsünden optionsa gel options
connection in local network secmesinden incoming lan connections accept exlısively olarak seç ve cık ıd numaran yazan kısımda belirlediğin ip numarasını görüyorsan aynı yöntemi 2 pc nede uyguladıktan sonra bağlantı kurabilirsin
.................

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri