Laptop Anakartıyla ilgili yardım

Selamun Aleykum . Laptopun LCD panelini değiştiriyordum , bataryayı çıkarmayı unutmuşum . neyse paneli taktık görüntü var ama ışık yok . Acaba batarya takılı olduğu için kısa devremi oldu ? Başka LCD panel denedim ondada aynı . Yani sorun anakartta , ne yapabilirim . Panel Yeni Slim olanlardan . Resim ekledim orda anakartta LCD kablosunun bağlandığı yerin üstündeki su sarımtırak olan sigorta heralde ölçtüm 12v , hemen dibindeki şeyde 12v , 39 nolu ayakta 12v . Bunların 19 v çıkması gerekiyor dimi .

Anakartta ekran kablosunun girdiği ayakları ölçerken birbirine kısa devre yaptı ve düzeldi :) Başına gelen olursa uygulassın

Arkadaşlar ışık geldide , ısık ayarı artık yapılmıyor ve bataryada şarj olmuyor. Şarj oluyor deyip hep 0 gösteriyor . Anlayan biri varsa yardım etsin

Ekli dosyalar

• resa.jpg
    resa.jpg
    192.5 KB · Görüntüleme: 26
Öncelikle smd sigortaları kontrol et f ile gösterilir Ekrana giden yerde olurlar sigortalar sağlamsa voltaj takibi yap entegreye gibi görünen pwm sürücülerde voltaj regülatörlerinde eli yakacak kadar ısınma mevcutsa yanmıştır kısa devre yaptım diyorsun muhtemelen sigortalardır olmassa zaten gerisi buradan tarif edilecek birşey değil kolay gelsin.

I/o çok yanıyor dediğin şekilde hata yapınca ama bakmadan anlamak pek mümkün değil beslemede sorunda olabilir ekran kartında da bakıp tespit yapmak gerek

biyerde sigortayı kısa devre yaptırın diyodu yaptım düzelmedi sonra 40-39-38 fln ayakları ölçerken birbirine temas etti heralde , kısa devre oldu yine , ışık geldi ama artık parlaklık ayarı yapılamıyor ve laptop bataryayı tanımıyor . Başka batarya ve panel de denedim sonuc aynı ...

İnternetten anakart tamiri yapan bir yer buldum , oraya kargo ile yolladım artık . Cevaplarınız çok geç geldi , hızlı gelse bu forumdan birine yaptırırmdım , paramız ona nasip olurdu

Gönderdiğim yer müdahale riskli deyip hiç ellemeden yolladı geri laptopu . Cihaz bataryayı görmemeye başladı ve ekran parlaklık ayarı yapılmıyor . Sorun nedir sizce ?Profosyonel tamir eden varsa yollayabiliri cihazı

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri