Voltmetre ampermetre problemi.

mustafasc

Üye
Arkadaşlar muhtemelen çok basit bir cevabi vardir. Resimdeki ekran geliyor. Hicbir olcum yapamadim. Nerede yanlış yapıyorum? 12v ile besliyorum. 2 tane aldim biri arzalidir diye digerini bagladim o da ayni.

Ekli dosyalar

• 20210814_021254.jpg
    20210814_021254.jpg
    154.8 KB · Görüntüleme: 24
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
4 tane netten ben aldım, hepsi ayrı ayrı Elektrostatik posetlerin içinde olup 3 unu açıp denedim, voltmetre doğru gösteriyor. Ampermetre ise ayar trimpotlariyla min_max ayarlamaya rağmen gerçek değerden 3 ile 4 kat fazla olcuyordu. Hepsini iade ettim.
Sizin için ise nette bolca bağlantı şeması ve yukaridaki 2 numaralı mesajda vardir. Ayrıca akim DC, gerilim DC olcuyor..

Video daki gibi baglanti yapiyorum. Dc gerilim olcmeye calisiyorum. Hareket yok. Videodaki ürün göründüğü gibi 0.00 gösteriyor zaten. Bendeki 9.99. Sanırım bendeki ıkiside arzali.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri