Voltaj yükseltme Kartı önerisi

jkcagdas

Üye
merhabalar ban şimdi 14 Volt 3 veya 4 amperlik bir voltaj yükseltici devresi lazım ama 30 watt veya üzerinde olması gerekiyor ve ben bubunla samsung 152x monitör çalıştıracağımda öneriliriniz varsa söyleyin lütfen

soruyu eksik soruyorsun, besleme voltajın var mı? varsa kaç volt kaç amper? senin samsung amcanın watt gücü nedir?

üstadım çalıştığı watt 30 35 arası özür dilerim eksik sorduğum için
yine eksik, elinde güç kaynağın var mı? bu amcayı daha önce neyle besliyordun? AC ? DC ? yok taze aldım ama beslemem lazım diyorsan şöyle yakışıklı bir resmini bizlere göstersen. üzerindeki bilgileri görsek, jack girişini / besleme girişini görsek. boşa atıp dolu tutturmak yerine hedefi 12den vursak değil mi?

Üstadım Özür dilerim Dc ile çalışıyor

Ekli dosyalar

• res 1.jpg
    res 1.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 16.09.25.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-29 saat 16.09.25.jpg
    70.4 KB · Görüntüleme: 14
hah şimdi oldu. bu amca DC14 volt ile çalışıyor ve 3 ampere kadar da tüketimi var.
1- şimdi buna orjinal adaptör bulmak zor, 14 volt adaptör bulmak daha da zor.
2-led besleme trafosu diye geçer 12 volt 5 amper bir smps adaptör alıyoruz. ve bunun ucuna da böyle bir zımbırtı ilave ediyoruz
https://www.n11.com/urun/400w-15a-1...up-booster-voltaj-yukseltici-n111084-14730038
ölçü aletimiz ile çıkış voltajını 14 volt ayarlamamız yeterli olacaktır, amper kısmı kafana takılmasın hiç oynama. jack kablosunu da anlatmama gerek var mı? bağla tak geç. yani kısacası göm gitsin...

hah şimdi oldu. bu amca DC14 volt ile çalışıyor ve 3 ampere kadar da tüketimi var.
1- şimdi buna orjinal adaptör bulmak zor, 14 volt adaptör bulmak daha da zor.
2-led besleme trafosu diye geçer 12 volt 5 amper bir smps adaptör alıyoruz. ve bunun ucuna da böyle bir zımbırtı ilave ediyoruz
https://www.n11.com/urun/400w-15a-1...up-booster-voltaj-yukseltici-n111084-14730038
ölçü aletimiz ile çıkış voltajını 14 volt ayarlamamız yeterli olacaktır, amper kısmı kafana takılmasın hiç oynama. jack kablosunu da anlatmama gerek var mı? bağla tak geç. yani kısacası göm gitsin...
https://www.amazon.com.tr/Çevirici-.../dp/B09MCV689S/ref=cm_cr_arp_d_pb_opt?ie=UTF8

peki bu devre olurmu bunun için

Bence boost converter almadan önce bazı 12v smps power suply nin içerisinde ufak tefek voltaj ayarlamaları için trimpot var,onunla oynayıp ölçü aleti ile 14volta yaklaştırabildigi kadar yaklaştırıp denemek lazım.Eger gerekirse daha sonra boost converter alınır.

Bence boost converter almadan önce bazı 12v smps power suply nin içerisinde ufak tefek voltaj ayarlamaları için trimpot var,onunla oynayıp ölçü aleti ile 14volta yaklaştırabildigi kadar yaklaştırıp denemek lazım.Eger gerekirse daha sonra boost converter alınır.
13,4 ten yukarı çıkartamadım ve hepsinde olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri