Voltaj Regülatörü ile motor çalıştırma

ArdaÖnal

Üye
Motor Sürücüsünün verdiği akım büyük ihtimal motoru çalıştırmak için yetersiz geliyor motor sürücüsünün dışına bir voltaj regülatörü koyarsam sorunu çözebilirmiyim?

Ne tür bir sürücü ve motor kullanıyorsunuz? Biraz daha fazla bilgi paylaşınız..

Sürücü ve motor bılgilerini girmeden cevap almanız zor bence

Motor Sürücüsünün verdiği akım büyük ihtimal motoru çalıştırmak için yetersiz geliyor motor sürücüsünün dışına bir voltaj regülatörü koyarsam sorunu çözebilirmiyim?

Sürücünün gücü yetmiyorsa çıkışa ne takarsanız takın o motor calismaz. Sürücünün büyümesi gerekir.

2 Amperlik bir Sürücü Nasıl 600mA bir motora gücü yetmemesi zor diye düşünmekteyim
güzel insan, şimdi bu sürücü nedir diyecem? o 600 mA motor ne diycem. ne işyapar diye filan soracam, sonra bağlantılar filan her ne kadar ben anlamasam da soracam, işin en komik tarafı foto filan isteyecem ki sana azcık fikir verebileyim. hani şu datasheet dedikleri bilgi kağıdı denen şeyleri de paylaşsan tadından yenmez. tabi yukarıda saydıklarım devlet sırrı filan değilse sakın paylaşma. bak bu aralar ağzımı sabunla yıkıyorum, hani yarın sanayiye filan giderim yine kirlenmeye başlar.

yahu motoru bilmiyoruz, sürücüyü bilmiyoruz, yaptığı işi bilmiyoruz, beslemeyi bilmiyoruz. sen soru soruyorsun! nam-ı kemal'in bu mektup nereye gider fıkrası gibi soru...

2 Amper olan sürücü hangisi?
güzel insan, şimdi bu sürücü nedir diyecem? o 600 mA motor ne diycem. ne işyapar diye filan soracam, sonra bağlantılar filan her ne kadar ben anlamasam da soracam, işin en komik tarafı foto filan isteyecem ki sana azcık fikir verebileyim. hani şu datasheet dedikleri bilgi kağıdı denen şeyleri de paylaşsan tadından yenmez. tabi yukarıda saydıklarım devlet sırrı filan değilse sakın paylaşma. bak bu aralar ağzımı sabunla yıkıyorum, hani yarın sanayiye filan giderim yine kirlenmeye başlar.

yahu motoru bilmiyoruz, sürücüyü bilmiyoruz, yaptığı işi bilmiyoruz, beslemeyi bilmiyoruz. sen soru soruyorsun! nam-ı kemal'in bu mektup nereye gider fıkrası gibi soru...
Yahu üstat yazdım yazdım sildim yazdım yazdım sildim. Kıl tüy sorun etmicem diyorum..Biz müneccimiz biliriz. Böyle soru sorma eski gönderilerinden çıkar, adamı yorma.

Motor Olarak Mabuchi RS-380PH Redüktörsüz DC Motor​

Kullanmaktayım

1672688843332.png

Teknik Özellikler
  • Çalışma gerilimi: 4,5 - 15 V
  • Hız: 16400 rpm
  • Boşta Çektiği Akım: 370mA
  • Mil Çapı: 2.3mm
  • Uçtan Uca Uzunluk: 38mm
  • Motor Çapı: 27.6mm
  • Ağırlık: 73 gr
Motorun Özellikleri yukarıdaki gibidir

L298 Adlı Motor Sürücüsünü Kullanmaktayım Bağlantı şeması aşşağıdaki gibidir
1672688718215.png

L298N Motor Sürücüsünün Özellikleri Aşşağıdaki gibidir

L298N Özellikleri:
  • Birbirinden bağımsız olarak iki ayrı motoru kontrol edebilir.
  • Kanal başına 2A akım verebilmektedir.
  • Üzerinde dahili regülatörü vardır.
  • Yüksek sıcaklık ve kısa devre koruması vardır.
  • Akım okuma (current sense) pinleri dışa verilmiş haldedir.

Motorlar 2 Adet Arka Tekerlek Çevirmektedir. Sağ sola dönmesi için programlamış bulunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri