Voltaj ile çarpılma hakkında yardım

Merhaba arkadaşlar gene ben ve gene bir soru ;) bu sefer sormak istediğim soru voltajın çarptığı doğru mu? voltajın çok akımın az olması durumda çarpılma olmucağı söyleniyo yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
örnek olarak elektroşok cihazlarını araştırabilirsin dostum

hoca bir elektrik çarpması için akım ve gerilim olması şart yani sadece gerilim çarpar sadece akım çarpar diye bir şey yok örnek 12 volt 72amper aküye temas ettigimizde çarpmıyor sadece akım degil demekki voltajda önemli slm

çarpılma şiddeti gerilim ve drençle alakalıdır.sonuçta oda akımı belirler. ohm kanunu slm

Bu soruyu soran kişi elektrikçi olamaz.
Akımın nasıl oluştuğunu bilen bir kişi bu soruyu sormazdı.

hoca bir elektrik çarpması için akım ve gerilim olması şart yani sadece gerilim çarpar sadece akım çarpar diye bir şey yok örnek 12 volt 72amper aküye temas ettigimizde çarpmıyor sadece akım degil demekki voltajda önemli slm

Çok teşekkür ederim en açık cevabı siz verdiniz iyi günler dilerim saolun :eek:

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri