Volt Amper Direnc Hakkinda Bilgi sahibi Biri bakabilirmi?

Bir Led baglantisinda direnc yok 5v veriyorum bu ledin kac amper cektigini nasil ogrenebilirim

Peki +- kutuplu olan ledleride seri baglarsam direncsiz yine amperi bulabilirim dimi

Ledin kutupsuzu olmaz.

Kusura bakma sacma sorular oldugunu cevaptan sonra anliyorum son bisey sorucam bu okullarda deney yapilan ampulde kutup var galiba peki bunu nasil ayirt edebiliriz
Atrica cevaplarin icin tesekkur ediyorum

Ledlerin ic direncleri omik yukler gibi dogrusal degildir o yuzden sorunuz mantikli degil. Her ledin bir calisma gerilimi ve akimlari vardir.seri ve paralel devrelerde bu voltajlar toplanir akimlar hesaplanir.

Kusura bakma sacma sorular oldugunu cevaptan sonra anliyorum son bisey sorucam bu okullarda deney yapilan ampulde kutup var galiba peki bunu nasil ayirt edebiliriz
Atrica cevaplarin icin tesekkur ediyorum
Ampulun cinsi ne ise onun hakkında bilgi toplamaniz lazim. Led var neon var flamanlı lamba var v.s.

Ben Led in Voltajini ogrendim akimini bulamiyorum ve ledin kac w harcadigini bilmiyorum
Arduniodaki led'den bahsediyorm 3 voltta calisan

Led 10 miliamper ila 30 miliamper arası çalışır.

Bu urunler satilirkin bu degerler yazmiyo ben bu degerli nasil ogrenicem motor gibi urunlerin kac amper araliginda calistigini

Senin amperle ne işin var.Onu söyle.
Led diyordun şimdi motor diyorsun

Ürünlerde watt olarak yazar genelde.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular