vinç sistemleri

demag kader kötü bir firma yok panoların kendilerine has şalt malzemesi kullanıyorlar çift bobinli kontaktörleri var ve sık bozuluyor yenisini istediğinizde pahalı yerine 2 kontaktör takmaya kalkıyorsunuz pano dar sığmıyor mekanik kısımda aynı standart dışı rulmanlar kullanıyorlar ve mecbur onlardan alıyorsunuz piyasada yok

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bbburakkk ' Alıntı:
demag kader kötü bir firma yok panoların kendilerine has şalt malzemesi kullanıyorlar çift bobinli kontaktörleri var ve sık bozuluyor yenisini istediğinizde pahalı yerine 2 kontaktör takmaya kalkıyorsunuz pano dar sığmıyor mekanik kısımda aynı standart dışı rulmanlar kullanıyorlar ve mecbur onlardan alıyorsunuz piyasada yok
sevgili burak demag firmasının yetkilisi değilim ama köklü bir firma olduğunu biliyorum elinizdeki vinç eski referans kontaktörleri olduğuna göre baya bi eski hepsini sök at tak plcyi diğer markalara sadece mekanik kısmı yeter.
Çözümün parçası değilsen sorunun bir parçasısın demektir(buna beende dahilim aklıma geldi yazdım)

bizim fabrikamızda da abus çok eski model demag ve gökay vinçler var
Abus vinçlerde tüm motorlar dahlender sargılı ve motor 2.devirde yıldız olarak çalışıyor kontaktörleri T.Mekanik kullanıyorlar ve vira mayna için termik yerine akım trafosu kullanıyorlar.Şu ana kadar pek bir sorun yaşamadıkŞema sorunu ise diğer arkadaşların dediği gibi yazılı olarak mevcut pc ye aktarmak için scan etmek gerekir ama ne kadar kaliteli olur bilemem.DEMAG lar ise bayağı eski deyişimin sebebi köprülerde bilezikli asenkron motor kullanmalarından dolayı ve şu ana kadar tüm demagların elektrik panelleri değiştirilmiş durumda.Eski çalıştığım fabrikada tisan marka vinçler vardı.Klasik vinç panosu kullanılıyordu.Bir ana kontaktör normal bir vira-mayna kedi ve köprü kontaktör devreleri ve vira mayna frenleri için +24 V yaklaşık 100 W trafo ve KBPC 3510 köprü diyot kullanılyorduk.İlerde fırsatım olursa şemaları basitçe çizip scan edip te göndermeye çalışırım.

Arkadaş ben 16 adet vinç olan bir fabrikada çalışıyorum fabrikada kone- güralp- demac - öz arar- sekizli olmak üzere çeşitli vinçlerimiz var çalışma şartlarımızdan dolayı vinç panolarında özellikle sürücülü ve elektronik olan vinçlerin kumanda panoların da sorun yaşadım.Şimdi çözüm olarak bir süre sonra kumanda panoların kendim yapıyorum.Mümkün olduğu kadar az malzeme kullanıyor ve sorun yaşamıyorum.İstersen bahsettiğim vinçlerin kumanda şemalarını gönderebilirim.

seagate ' Alıntı:
bbburakkk ' Alıntı:
sevgili burak demag firmasının yetkilisi değilim ama köklü bir firma olduğunu biliyorum elinizdeki vinç eski referans kontaktörleri olduğuna göre baya bi eski hepsini sök at tak plcyi diğer markalara sadece mekanik kısmı yeter.
Çözümün parçası değilsen sorunun bir parçasısın demektir(buna beende dahilim aklıma geldi yazdım)

çalıştığım fabrikada 80 tane vinç var genelde demag ortam şartları plc kullanmaya müsait değil demag şalt malzemelrinden yana sıkıntı çektikçe panoları söküp kendi panolarımızı yapıyoruz. çelik askı telli vinç kumanda kablolarında çok sorun yaşıyoruz kablo damarla kumanda butonları üzerinden kırılma yapıp kopuyor sürekli kablo yeniliyoruz bu tarz sıkın yaşayıp çözüm bulanlar varmı kaliteli kablo markası önerebilirseniz sevinirim

Radyo kumanda denedinizmi ? Benim bildiğim,demag ve abus marka vinçler,dünya kalitesi bir markadır.
Her iki markayı da 25 yıl kullandık,sıfır hata.

fahri yetiş ' Alıntı:
Radyo kumanda denedinizmi ? Benim bildiğim,demag ve abus marka vinçler,dünya kalitesi bir markadır.
Her iki markayı da 25 yıl kullandık,sıfır hata.

Merhaba arkadaşlarım... Fahri Yetiş arkadaşımızın da dediği gibi dünya standartlarında ciddi bir kalite hakimiyetinde olan bir vinçtir abus ve demag marka vinçler. Kullanıcı olan kişiler bu söylediklerimizi zaten bilirler. Eğer kalite ve de işlevsellik söz konusu ise ve uzun vadeli kullanılması düşünülüyorsa bu vinçleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Hoşça ve sevgi ile kalın iyi çalışmalar kolay gelsin...

abus gerçekten bu işte bir numara bence, ilk kurulum maliyetleri ve yedek parçaları pahalıdır ama hakkını verir, kumanda ise radyo frekanslıdır ve çekim alanı geniştir...

arkadaşım öncelikle iyi çalışmalar dilerim biz vinçlerin elektronik hızkontrollerine bakmaktayız kumanda kartlarına dc sürücülerine bilgin olsun ilgilenirsen ara şimdiden hayırlı işler dilerim 674 90 63

iki hareketli vinç devresinin hidrolik kuruluş çizimi :S yapılması gerekiyor bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri