Vigi İc60 Bağlantısı

Fotodaki ürünler tek fırın hattı için kullanilacaksa kaçak akım çıkışına gerek yok maliyet diyelim konsa iyi olur
Daha doğrusu fırının yanında olsa daha iyi acil durum diyelim.
Diğer
Sigortalar doğru seçilmelidir amper ve tipleri
Kaçak akımlar doğru seçilmelidir yoksa hepsi birden atar
Kaçak akım rolesi amperi sigorta amperi ile ayni olmalı veya kaçak akım rolesi amperi yüksek olmalıdır
Kaçak akım rolesi kontakları zarar görür

Bilgi
İçin teşekkür ediyorum.benim yaptığım yerin sayaç ve yangın rölesi (tesisatı koruma kaçak akım) mevcut bulunuyor ben iç tesisata yenileme yapıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ben bir restoran tablosu yapıcam. Bunun başında tablodan önce bir adet hazır koyulmuş 60 amperlik 500 mA bir adet koruyucu röle bulunuyor.çıkışından aldığım besleme kablosunu tabloma getirdim.tablonun başına bir adet 63 amperlik sigorta koydum sigortaya ek olarak bir bobin ekledim acil kesme butonu için devamında bir adet dağıtıcı koyup bu dağıtıcıdan bir adet 40 amperlik 30mA lık trifaze kaçak akım arkasına iki adet 20 amperlik sigorta 2 adet 63 amperlik 30mA lık ıkı kaçak mono 1 adet 40 amperlik 30mA lık mono bunları güçlerini geçmiycek şekilde 16 amperlik sigortalar aydınlatma için 10 amperlik sigortalar ekledim. Şimdi soru şu burda bir fırınım var ve ben bu fırına yukardan resimleri mevcut bulunan vigi kaçak akım ve üstüne ekli bulunan 40 amperlik sigorta bulunuyor. Benim yapmak istediğim dağıtıcıdan aldığım enerji üstüne kaçak akıma kedinden ekli 40 amperlik sigortadan girip kaçak akımdan çıkıp fırını beslemek.

Yapacağınız sistemi basit şekilde çizim projelendirirmisiniz .

Yapacağınız sistemi basit şekilde çizim projelendirirmisiniz .
Bunu daha önce çizmiştim burda 25 ve 40 lik gözüken ilk iki direk beslen sigorta ve kacak akımları değiştirdik yerine vigi ler konulacak aşağıda bir kaç sigortaların yerini değiştirdim.not mono faze sigortayalara Bağlı genel olarak priz ve ufak çaplı şeyler sürekli güç altında olan şeyler değil.not yazılar Fransız Ca yazılı.

Ekli dosyalar

• 4B83C028-F679-46D4-AE42-E2219D467882.jpeg
    4B83C028-F679-46D4-AE42-E2219D467882.jpeg
    644 KB · Görüntüleme: 9
Çizimini yorumlayamadım .
vermiş olduğunuz yazıdan yorumlayarak ve fikrim ile çizim yaptım .

yaptığım çizim doğrumu ve ürünleri özellikleri .

sema.png

Çizimini yorumlayamadım .
vermiş olduğunuz yazıdan yorumlayarak ve fikrim ile çizim yaptım .

yaptığım çizim doğrumu ve ürünleri özellikleri .

Ekli dosyayı görüntüle 70244
Burası tablo 500 mA kaçak akım rölesi saatin yanında.Kendim çizdiğimi yazıyım size birinci gördüğünüz 63 amperlik yardımcı bobin ekleyerek acil butonuyla kontrol ettiğim genel sigortam devamında tabloya eklediğim dağıtım Kutusu devamında gördüğünüz kutudan direk beslediğim sonradan çizimde eski hali bulunan iki adet biri 25 amperlik diğeri 40 amperlik vigi kaçak akım IC60 N
Sigortam mevcut biri fırın kozarma için kullanılan frütöz için sonradan gene dağıtım kutusundan beslediğim bir adet 40 amperlik 30mA lık kaçak akıma bağlı iki adet trifaze 20 amperlik sigorta ve yine dağıtım kutusundan direk beslen ıkı adet 63 ve 40 amperlik kaçak akımlar mono faze ve bunların arkasına dizili sigortalar umarım açıklayıcı olmuştur.

Son düzenleme:
bir adet 40 amperlik 30mA lık trifaze kaçak akım arkasına iki adet 20 amperlik sigorta
mono / trifaze ?
monofaze olarak yorumladım .

sn. @sami inci hocamın Sigorta,kaçak akımdan önce olmalı. uyarısı var .

benim yaptığım gibi ve benzeri giriş ve çıkış hatları ve ürünleri gösteren anlayabileceğim çizim proje yapabilirmisiniz .

bende sorun var herhalde , sizin anlatmak istediklerinden ve düşüncelerinizden alğılayamıyorum .

diğer
başında tablodan önce bir adet hazır koyulmuş 60 amperlik 500 mA bir adet koruyucu röle bulunuyor
hazır konulmuş olsa bile sistemi etkiliyor niye zamanını konulmuş bilmem . 300mA olmalı .
yorumlama : herhalde 300mA atıyordu 500mA yapılmış olabilir .
bu durum örneğin 10A takılması gereken siğortaya atıyor diye 16 takılması gibi . ( varsayımdır yazım )
kablonun yanması ve atma süresi uzayacaktır .

diğer
https://www.emo.org.tr/ekler/280d4b870940ba5_ek.pdf?dergi=92

kolay gelsin .

Son düzenleme:
bir adet 40 amperlik 30mA lık trifaze kaçak akım arkasına iki adet 20 amperlik sigorta
mono / trifaze ?
monofaze olarak yorumladım .

sn. @sami inci hocamın Sigorta,kaçak akımdan önce olmalı. uyarısı var .

benim yaptığım gibi ve benzeri giriş ve çıkış hatları ve ürünleri gösteren anlayabileceğim çizim proje yapabilirmisiniz .

bende sorun var herhalde , sizin anlatmak istediklerinden ve düşüncelerinizden alğılayamıyorum .

diğer
başında tablodan önce bir adet hazır koyulmuş 60 amperlik 500 mA bir adet koruyucu röle bulunuyor
hazır konulmuş olsa bile sistemi etkiliyor niye zamanını konulmuş bilmem . 300mA olmalı .
yorumlama : herhalde 300mA atıyordu 500mA yapılmış olabilir .
bu durum örneğin 10A takılması gereken siğortaya atıyor diye 16 takılması gibi . ( varsayımdır yazım )
kablonun yanması ve atma süresi uzayacaktır .

diğer
https://www.emo.org.tr/ekler/280d4b870940ba5_ek.pdf?dergi=92

kolay gelsin .
Üstad burda konut dahil her yerde bunlar kesici özelliğe sahip kaçak akım hep 500ma kullanıyorlar

Şema çizimi için biraz beklemeniz lazım ancak akşama çözebilirim çalışıyorum.

image.jpg

Mono fazelerin arkasında mona faze sigortalar var 63 amperlik lerin devami prizler bulunuyor 40 ta aydinlatma.

teşekkürler.

kullanılacak ürünlerin ( fırın - fritöz - yedekler - prizler - aydınlatmalar ) amper değerine göre .
siğorta ve kaçak akım rölesi kullanımı !!!

kabloların amper uygunluğu !!! ( özellikle dışarıdan dağıtım kutusu arası ) ve diğerleri

monofaze kullanım için uygun faz dağılımı ve nötr kesmeli siğortalar kullanımı ?
kaliteli seçim malzeme ve işçilik kalite devam etsin derim .

her kaçak akım rölesi önüne kesici siğortalar .

60A 500mA Kaçak akım rölesi seçicilik olması ( aynı anda açma yapabilir ? )

hoşca kalın , hayırlı olsun . sağlıcakla .

teşekkürler.

kullanılacak ürünlerin ( fırın - fritöz - yedekler - prizler - aydınlatmalar ) amper değerine göre .
siğorta ve kaçak akım rölesi kullanımı !!!

kabloların amper uygunluğu !!! ( özellikle dışarıdan dağıtım kutusu arası ) ve diğerleri

monofaze kullanım için uygun faz dağılımı ve nötr kesmeli siğortalar kullanımı ?
kaliteli seçim malzeme ve işçilik kalite devam etsin derim .

her kaçak akım rölesi önüne kesici siğortalar .

60A 500mA Kaçak akım rölesi seçicilik olması ( aynı anda açma yapabilir ? )

hoşca kalın , hayırlı olsun . sağlıcakla .
Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,309
Son üye
GOA POLYMER

Yeni konular

Geri