Viessmann vitopend 100 kombi arızası

Arkadaşlar selamlar.
Bilecik merkezdeki evimizde kışın kapatıp gittiğimiz kombinin su vanalarını açınca içinden bir yerden su geldiğini gördüm. Kapağını açınca da bu suyun fotoğraftaki şekilde aktığını tespit ettim. Fakat parçanın ne olduğunu bile bilmiyorum. Bu parça değişimi ne kadara mal olur? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
IMG_20220713_184102.jpg

Arkadaşlar selamlar.
Bilecik merkezdeki evimizde kışın kapatıp gittiğimiz kombinin su vanalarını açınca içinden bir yerden su geldiğini gördüm. Kapağını açınca da bu suyun fotoğraftaki şekilde aktığını tespit ettim. Fakat parçanın ne olduğunu bile bilmiyorum. Bu parça değişimi ne kadara mal olur? Şimdiden cevaplar için teşekkürler. Ekli dosyayı görüntüle 89008
Sanki conta kaçağı gibi duruyor . Fişi çekip suyunu boşaltıp sökmeyi deneyin. Tamir olmayacak birşey değil.
Su sızan yerin veya damlanın yeri işaretlenmiş fotosu ?
Göz muayenesine ihtiyacın var üstad.

Sanki conta kaçağı gibi duruyor . Fişi çekip suyunu boşaltıp sökmeyi deneyin. Tamir olmayacak birşey değil.

Bilğisayar ile bakınca tamam gördüm . ( Teşekkürler )
Yakın gözlüğü takmıyorum takınca 2 dk duramıyorum .

CONTA ?

Ekli dosyalar

• VIESMANN. Montaj ve Servis Kılavuzu VITOPEND 100-W. Yetkili uzman tesisatçı için - PDF Ücretsi...pdf
    3.9 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Hocam yeniden baktım daha yakından inceleyip fotoğraf çektim. Haklısınız sanırım yarın söküp, inceleyip conta değişimi yaparım. Teşekkür ederim.
IMG_20220713_203020.jpg

Sanayideki hırdavatçılarda bulunur mu acaba. Şansımı önce oradan denerim sanırım.

Önce suyu boşaltmaniz .
Sonra parçayı sökün ona göre contasini arayın .
Nalburiye malzemeleri veya kombi malzemeleri satan yerlere bakmanız.

Kolay gelsin sağlıcakla

Önce suyu boşaltmaniz .
Sonra parçayı sökün ona göre contasini arayın .
Nalburiye malzemeleri veya kombi malzemeleri satan yerlere bakmanız.

Kolay gelsin sağlıcakla
Başka bir tesisat arızası için usta gelmişti ona söyledim. Klingrit contayı söküp keten+ teflon sardı. Teknik olarak bir sorun olmaz mı diye sordum. Olmaz dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri