Viessmann vitopend 100 kombi arızası

Kombi hiç çalışmıyor F5 .
Fan çalışıyordu harici fan calisti
Prosestatı kısa devre testi yaptım
Üfledim bip sesi
Kendime havayı çektim bip sesi geldi
Ana kartı söktüm komşuya verdim.
Kart kontrol edilecek arızalı ise büyük ihtimalle arızalı tamiri yapılacak
Sigortasi sağlam on panel görüntüsü çıkıyor F5 yazısı
Teşekkürler.
Sağlıcakla kalın.
Yorumlarınız varsa bekliyorum
Üfleme pufleme yerine esas meslek icra edeceğin işi başkasına bırakmışsın. Önüne koysaydın kartı bir ölçü aleti ile birlikte sana burdan destek çıkardık.

Üfleme pufleme yerine esas meslek icra edeceğin işi başkasına bırakmışsın. Önüne koysaydın kartı bir ölçü aleti ile birlikte sana burdan destek çıkardık.

Yardım teklifiniz için teşekkürler.

Büyük ihtimalle fan rölesi olabilir
Emanet sayılır durumundan fazla karışmak istemedim
Ağa ne derse dedim .

Kombi kendimin olsa tamam.

Üflemede neyse enerji verme yok ve fan enerji verdim.

Acele tamiri Istegi birazda .

Dedim servis için bir hafta bekliyeceksin zaten . Fazla para vereceksin
Yada yaptirmayacaksin boşuna servis parası yarı zor ikna ettim sayılır.
Gitti bizim kombi derlermiydi bilmem.
Bu riske girmemek için bu kadar test yeter.

Neyse bu kadara şükür.
Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:
Çıkan conta klingrit miydi oring mi? Yada farklı bir conta mi? Tesisatçı tam tesisatçı gibi yapmış. Keten üstüne teflon ile calismis.

Resimdeki malzeme sensor. Keten yerine dolgulu olarak teflon sarsa daha iyiydi en azından.

Su an şu sizdirmiyorsa kontrollü olarak devam edin. Su sızıntısı olmazsa böyle kalsın.

Yine imkan varsa çıkan conta tipi ne ise aynı çantadan değişimini öneririz.
Hocam bahsi geçen kombinin bulunduğu dairede elektrik ve doğalgaz bağlantıları açıldı. Bugün kombiyi çalıştırdım. Yaz moduna aldım. Sıcak su için musluğu açtım su ısınmadı. Bir süre kombi çalışmaya devam etti. Kapadım açtım bir süre daha çalıştı. Sonra su derecesi 100 filan gösterdi sonra f2 hatası verdi. Kapadım açtım düzelmedi. Mode ve ok tuşlarına basılı tutarak reset attım. Kapadım açtım değişmedi. Sizce sorun nedir?

Bu süreçte cihaz içindeki sirkülasyon pompasi çalıştı mı?

Kombi ateşleme yaptıysa 3 yollu vana v.s. çalışıyor. Suyun isinmamasi pompa dönmüyor ise su ısınmaz. Esanjorden su dönmüyor ise bu durum oluşabilir.

Hocam bahsi geçen kombinin bulunduğu dairede elektrik ve doğalgaz bağlantıları açıldı. Bugün kombiyi çalıştırdım. Yaz moduna aldım. Sıcak su için musluğu açtım su ısınmadı. Bir süre kombi çalışmaya devam etti. Kapadım açtım bir süre daha çalıştı. Sonra su derecesi 100 filan gösterdi sonra f2 hatası verdi. Kapadım açtım düzelmedi. Mode ve ok tuşlarına basılı tutarak reset attım. Kapadım açtım değişmedi. Sizce sorun nedir?

F2 Arıza Kodu Brülör hatası, buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir.

Çözüm Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar.
Cihazdaki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir.
Bu durumda cihaz eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız.
Cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa .
Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir.

Viessmann kombi F2 arızası
Kombideki suyun fazla ısındığını ifade etmektedir.
Fazla ısınan suyu da peteklere göndermek zordur.
O yüzden bu arızanın giderilmesi gerekir.
Kombilerdeki sorunlar ekranda arıza kodları ile kendini belli eder.
Sizler bu kodları görünce cihazınızı resetleyebilirsiniz.
Kombiyi açtıktan sonra düzelme olmazsa .
Kombiler devamlı kullanıldıkları için bazı sorunlarla karşılaşabilir.

Bu sorunlar da cihazın ya çalışmamasına ya da randımansız çalışmasına neden olmaktadır.

F2 arızasının sebepleri şunlar olabilir:

• Filtre arızası oluşmuş olabilir.
  • Petek filtresi kir ve tortulardan dolayı tıkanmış olabilir. Temizlenmesi gerekir.
  • Peteklerde tıkanıklık olabilir.
  • Petek vanaları kapalı ya da arızalı olabilir.
  • Sirkülasyon pompası arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Anakart arızası olabilir.

Son düzenleme:
Kombi 1 yıl kullanılmış sadece tıkanma seçeneklerinin olacağını düşünmüyorum açıkçası. Diğerleri de beni aşar servis çağıracaz mecbur. Hazır servis gelmişken keten den kurtarıp orijinal contayı da taktırırız artık.

Kombi 1 yıl kullanılmış sadece tıkanma seçeneklerinin olacağını düşünmüyorum açıkçası. Diğerleri de beni aşar servis çağıracaz mecbur. Hazır servis gelmişken keten den kurtarıp orijinal contayı da taktırırız artık.

Garanti durumu ? ( Kombi 1 yıl kullanılmış sadece )

Servise göstermeniz .

Son düzenleme:
F2 Arıza Kodu Brülör hatası, buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir.

Çözüm Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar.
Cihazdaki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir.
Bu durumda cihaz eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız.
Cihazı birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa .
Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir.

Viessmann kombi F2 arızası
Kombideki suyun fazla ısındığını ifade etmektedir.
Fazla ısınan suyu da peteklere göndermek zordur.
O yüzden bu arızanın giderilmesi gerekir.
Kombilerdeki sorunlar ekranda arıza kodları ile kendini belli eder.
Sizler bu kodları görünce cihazınızı resetleyebilirsiniz.
Kombiyi açtıktan sonra düzelme olmazsa .
Kombiler devamlı kullanıldıkları için bazı sorunlarla karşılaşabilir.

Bu sorunlar da cihazın ya çalışmamasına ya da randımansız çalışmasına neden olmaktadır.

F2 arızasının sebepleri şunlar olabilir:

• Filtre arızası oluşmuş olabilir.
  • Petek filtresi kir ve tortulardan dolayı tıkanmış olabilir. Temizlenmesi gerekir.
  • Peteklerde tıkanıklık olabilir.
  • Petek vanaları kapalı ya da arızalı olabilir.
  • Sirkülasyon pompası arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Anakart arızası olabilir.

KOMBİ UZUN SÜRE ÇALIŞMADIĞI İÇİN SİLKÜLASYON POMPASI SIKIŞMA YAPMIŞTIR POMPA GÖBEĞİNDEKİ VİDAYI SÖKÜP SIKIŞAN MOTOR MİLİNİ TORNAVİDAYLA ÇEVİRİP SIKIŞIKLIĞI GİDERİN SORUN ORTADAN KALKACAKTIR.ATANN TERMİĞİN ÜSTÜNE BASIN TIK DİYE BİR SES GELECEK VE SORUN ORTADAN KALKACAKTIR.YAKINSANIZ ARAYIN YARDIMCI OLABİLİRİM.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri