Akış şalteri sadece hijyenik sıcaksu kullanım hattında oluyor, sıcak su talebi miktarını (akışı) ölçüp ona göre gaz valfinin açılıp kısılmasına kumanda ediyor ki, su sabit sıcaklıkta kalsın.
Bunnu giden su sıcaklığı NTC sinin değerini okuyup da yaparsa su soğumuş olacak bir kere, su soğumadan gaz vermeyecek, su aşırı ısınmadan gaz kesmeyecek, sürekli soğuk sıcak dalgalanacak, konforsuz bir durum olur. Bunun için var akış şalteri.
Kalorifer sisteminde akış şalterine gerek yok haliyle
hocam arkadaş yazmış, hijyenik kullanım suyu eşanjörü delikmiş, Doldurma musluğu değişimi sonrası sorun hallolmayınca, eşanjörü de dğişmiş ve sorunu çözmüş, mesaj olarak da yazmış arkadaş.

konu benim başta yazmıştım sorunu !!!
Merhaba

Kullanmış olduğum Viessmann Kombi altan kısmında su akıttı . Bar derecesi ibresi sona dayanmış .
( Kullanma suyu kısmında )

( Kullanma suyu kısmında ) yanlış bir cümle yapmışım yazmışım .
sebebi de yazın kaloriferler çalışmadığı için ( yazlık mod )
sıcak su demişim

sorun sıcak su anlaşılmış olmalı !!!
'' cihazın başında bi 15 20 kere suyu açıp kapama ile deneyebilirsin ''

benim bildiğim sıcak su alımında sorun varsa
sizde Kalorifer sisteminde akış şalterine gerek yok haliyle diyorsunuz .
bilğiler için teşekkürler .
sorun eşenjörü değiştirdim sorun çözüldü ( gözle muayene zaten şişiklik vardı belli etti )

sorun bir sorun var
40 dereceye ayarlıyorum
35 dereceye düşüyor çalışıyor 45 derece duruyor
ilk kez çalıştırdığında sorun yok
sonra 35 dereceye düştü pilot alevi yanıyor hızla ani 40 45 derece arasına çıkıyor
pilot alevi sönüyor 35 dereceye düşüyor tekrar aynısını yapıyor
2-3 kezden sonra normal işliyor
gerçi gaz harçaması az oluyor
soğuk olursa oda 45 derece getiriyorum
böyle idare ediyorum .
tıkanıklık yok , pislik ve petek temizlendi .
pompa çalışıyor söktüm havasını aldım .

normalde anlaşılacak arıza konumunda değil kombinin başına oturacaksınız 30 dk test yapılacak
tesadüf bulanacak bir arıza

Son düzenleme:
Yorumlarınız için öncelikle teşekkürler kombi çalışınca o seviyeye geliyor kombi durunca yenide 1.7 psi seviyesine iniyor basınç

Su akıtma . Kafa karıştırıcı.

Son düzenleme:
Su akıtma . Kafa karıştırıcı.
Bir öneri. Bilgisayarının kullanım hakkını on yıllığına ihale ile başka birine devret. Elde ettigin ya gelir ile kombi ve kalorifer tesisatini yenile .
Not : Kesinlikle esinlenme yok . Özgün bir fikir tamamen .

Son düzenleme:
Odunlu galvanız
Gazlı termosifon .
Tüp gazlı şofben
Kombi
Kullandık .
Soba ile ısınınca güp güp güp diye kazanda kaynayan su ile banyoda yıkanmanın keyfini hiçbir şeyden alamadım. Underground hadi oğlum su ısındı banyoya gir . Sonra da kardeşin yıkanacak. Oyalamayın. Hey gidi 80 ler .

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri