Vibrasyon motor seçimi

ftctn

Üye
Vibrasyon motor seçimi hakkında yardım edebilecek arkadaşlar var mı?

Üzerinden saatte yaklaşık 2 ton mal geçen ve yaklaşık sistem ağırlığı 10 ton olan bir sistem vibrasyon motoruyla tahrik edilecektir.
Bunun için kaç kw lık bir motor seçmem gerekir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bildiğim kadarı ile EMTAŞ ( başkalarıda ola-
bilir tabi ) bu tip motor üretimi yapıyor.Yan-
lışlık yapmamak yönünden,üreticilerle görüş-
meniz daha uygun olur diye düşünüyorum.

oli vibratör kullanıyoruz makina ağırlı motorlar hariç 3500kg boyu 3mt yükseklik 3,2mt 4 elekli ve 4-5dk da 8 ton mal geçiyor

vibratör secerken ;
  • salınım yönü= dairesel mi sallıyacak yoksa doğrusal mı
  • makine boyu ve ağırlı
  • motor ağırlığı
  • tek motorlu mu çift motorlu mu
  • çalışma momenti
  • ortam durumu( yanıcı veya patlayıcı )

sultan makina var yalovada oli vibratör distribütörü arayıp sor istersen (uygulamada yapıyorlar galiba)

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Vibrasyon motor seçimi hakkında yardım edebilecek arkadaşlar var mı?

Üzerinden saatte yaklaşık 2 ton mal geçen ve yaklaşık sistem ağırlığı 10 ton olan bir sistem vibrasyon motoruyla tahrik edilecektir.
Bunun için kaç kw lık bir motor seçmem gerekir.

Hortlamış olacak konu belki ama motorları seçip sistemi çalışır hale getirdiniz mi ? İzmir'de Vibrasyon motoru imalatçısıyız yardımcı olabiliriz.

Hortlamış olacak konu belki ama motorları seçip sistemi çalışır hale getirdiniz mi ? İzmir'de Vibrasyon motoru imalatçısıyız yardımcı olabiliriz.
İlginiz için öncelikle teşekkür ederim.
Motor gücüne daha tam karar vermedik benim bulduğum kaynaklara göre yaptığım hesaplamalara göre 7,5 kw olması gerekiyor ama ustalar daha düşük güç olması gerektiğini söylüyorlar.
7,5 kw lık motorun şaseyi kıracağını düşünüyorlar. Ama kaynaklar 7.5 kw diyor. Siz ne dersiniz?

İlginiz için öncelikle teşekkür ederim.
Motor gücüne daha tam karar vermedik benim bulduğum kaynaklara göre yaptığım hesaplamalara göre 7,5 kw olması gerekiyor ama ustalar daha düşük güç olması gerektiğini söylüyorlar.
7,5 kw lık motorun şaseyi kıracağını düşünüyorlar. Ama kaynaklar 7.5 kw diyor. Siz ne dersiniz?

Vibrasyon motorunda KW dan ziyade santrifüj kuvveti ile seçim yapmak çok daha doğru olur. Öncelikle sisteminin salınım elemanı üstü (yay üstü) ağırlığı ve ölçülerini yazabilir misiniz ? Yay üzeri ağırlık ve fiziksel olculer. Buradan yola çıkarak saatlik 2 ton kapasite dediğimiz zaman en doğru ürünü secebiliriz. Kem-p Vibrasyon Motorları bu arada bizim firmamız.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri